Влада

Міністр оборони хоче зробити ЗСУ престижним роботодавцем, щоб всі хотіли укладати контракт на 10 років

4 February 2022, 09:50

«Наша мета – зробити ЗСУ настільки привабливим роботодавцем, що контракти захочуть укладати й на 10 років», - заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Про це 3 лютого повідомила пресслужба Міноборони.

«Перехід до професійної - високомотивованої армії можна забезпечити виключно шляхом формування стимулів для військовослужбовців. Саме тому реформа армії передбачатиме комплекс заходів, який включатиме забезпечення військовослужбовця житлом, кроки щодо підвищення рівня грошового забезпечення, інвестиції в освіту військовослужбовців, відпустки, медобслуговування та оздоровлення, соціальну адаптацію, повноцінний соціальний пакет тощо. Конкретні параметри реформи, прикладну модель та дорожню карту її реалізації буде визначено у процесі розробки відповідних законодавчих та нормативно-правових актів за підсумками обговорень з військовослужбовцями Збройних Сил України, а також досліджень серед цільових груп», - йдеться у повідомленні.

Наразі ЗСУ складаються з трьох категорій:

найменша – це призов:люди, які за старою традицією можуть бути викликані до центрів комплектації і півтора роки нести службу. Їх сьогодні менше 10% від чисельності ЗСУ (261 тисяча);

контрактники – хлопці та дівчата, які укладають контракт на 3-5 років;

професійні військові – ті, хто несуть службу більше 10 років і обрали армію, як професію.

«І наша амбітна мета така, аби ЗСУ не просто були найбільшим роботодавцем з точки зору кількості, а найкращим з точки зору привабливості економічному і соціальному. Служба у лавах ЗСУ має бути не просто громадянським обов’язком, а місцем престижної роботи, аби потрапити на яку ще й конкурс відбувався. Наразі військовослужбовці за їх бажанням і так можуть продовжити контракти на строк до 10 років. Наша ж мета - зробити ЗСУ настільки конкурентним, привабливим і гарантовано стабільним роботодавцем, що всі хотітимуть укладати довгострокові контракти, наприклад до 10 років. Умовно кажучи, як хочуть отримати довгостроковий трудовий договір у Google з усіма гарантіями і соцпакетом», - сказав міністр оборони Олексій Резніков.

Терміни контрактів, зміст і параметри мотиваційних пакетів, відповідні розрахунки витрат на проведення реформи будуть визначені з урахуванням міжнародного досвіду та реальних умов, які існують в Україні.

Друга важлива складова, окрім створення стимулюючих умов, - обороноспроможність держави.

«Якщо говорити про професійну армію, то за словами військових - професіоналами вони стають лише на 5-6 рік служби.Важко будувати оборону на довгу перспективу, якщо у нас всі контракти короткострокові, а на довгострокові немає стимулу.Ми повинні дбати не тільки про перемогу в цій війні, нам треба вибудовувати безпеку на далеку перспективу, оскільки наш східний сусід не зникне. Очевидно, що не можна пропонувати умовно 7-10 річний контракт людині, якій залишився рік до пенсії. Але для першого контракту молодого фахівця за наявності не тільки відповідних стимулів з боку держави, але й відповідних якостей, стану здоров’я в нього, а не тільки бажання, - довший термін реально може бути привабливим варіантом і для нього, і для України. Але це про амбітні плани на майбутнє. Що стосується сьогодення і реальних можливостей і потреб наразі. Ми працюємо над тим, щоб протягом 2022 року підвищити грошове забезпечення для усіх військовослужбовців, а з 2023 року запустити програму додаткової мотивації для тих, хто буде укладати більш довготривалі контракти ніж діють зараз. Той, хто вирішить не брати в ній участь, зможе продовжити службу на тих умовах, які були. Я розумію, що коли вперше чуєш про реформу, це лякає. Вирують емоції. Але коли військовослужбовці побачать більше конкретики і отримають відповіді, розмова стане більш предметною і кожен зможе визначити для себе найкращий варіант» - відзначив міністр оборони Олексій Резніков.

Нагадаємо, 1 лютого у Верховній раді президент Володимир Зеленський підписав указ «Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби в Збройних Силах України та поступового переходу до засад професійної армії».

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році під час весняного призову з Житомирської області на строкову військову службу мали відправити 671 юнака, під час осіннього – 535 осіб. У 2021 році в квітні-червні з Житомирської області призивали 546 осіб, в жовтні-грудні підлягали призову 520 юнаків. В листопаді 2021 року Житомирський ОМТЦК та СП запрошував на службу за контрактом, обіцяючи стабільне грошове забезпечення від 10 200 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МО армія Резніков ЗСУ контрактник  
Матеріали по темі