Економіка

Національна комісія проведе позапланову перевірку АТ «Житомиргаз»

10 February 2022, 11:23

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг призначив позапланові перевірки для 29 операторів газорозподільних мереж, серед яких – АТ «Житомиргаз».

Відповідні рішення ухвалили 1 лютого 2022 року.

«Провести позапланову виїзну перевірку дотримання акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» вимог законодавства та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 16 лютого 2017 року № 201, у частині питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу», - зазначається у постанові регулятора.

Зауважимо, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наприкінці 2021 року затвердила тарифи для облгазів на 2022 рік: за інформацією сайту «ГазПравда», в середньому по Україні доставка (розподіл) газу подорожчає на 3,9%.

Зокрема, у Житомирській області тариф «Житомиргаз» збільшився з 2,02 до 2,04 грн за 1 кубометр газу (на 1,2%), «Коростишівгаз» - з 2,10 до 2,18 грн за 1 куб.м (на 4%).

Нагадаємо, 23 жовтня 2021 мер Житомира Сергій Сухомлин закликав містян 25 жовтня зібратися біля «Житомиргазу», бо компанія має намір підняти тариф на розподіл газу в 2,5 раза. Мітинг розпочався об 11-й годині 25 жовтня, спочатку до громади ніхто не вийшов, однак люди вирвали двері та потрапили у фоє. Згодом, близько півдня, мітингувальники прорвалися далі й потрапили до кабінету голови правління АТ «Житомиргаз» Валентина Ющенка. Мирного діалогу не вийшло, тому присутні залишили колективне звернення до АТ «Житомиргаз» та НКРЕКП.

На засіданні, яке відбулось в обласній раді наступного дня, 26 жовтня, керівництво «Житомиргазу» відмовилось повторно проводити громадські слухання, однак зобов’язалося долучити заяви мешканців до протоколу слухань. За кілька днів обласна рада оприлюднила звернення депутатів до РНБО, АМКУ, НКРЕКП та профільного комітету Верховної ради України з проханням перевірити економічну доцільність підняття тарифу на транспортування природного газу АТ «Житомиргаз».

14 грудня 2021 року мер Житомира Сергій Сухомлин привітав усіх з перемогою: НКРЕКП цього дня затвердила підняття тарифу на розподіл газу АТ «Житомиргаз» на 2 копійки, що менше за 1%.

Як повідомляв Житомир.info, 1 січня 2021 року для АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» встановили тариф на послуги розподілу природного газу у розмірі 1,68 грн на 1 м куб. на місяць (без ПДВ).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомиргаз НКРЕКП тариф газ  
Матеріали по темі