Влада

Голів Житомирської ОДА та облради нагородили орденом Української спілки ветеранів Афганістану

10 February 2022, 12:47

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який в Україні відзначається 15 лютого, перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко зустрівся з керівниками територіальних громадських організацій ветеранів афганської війни та представниками учасників афганської війни та миротворчих операцій. Участь у заході також взяв голова обласної державної адміністрації Віталій Бунечко разом із заступником Юрієм Денисовцем.

Про це 10 лютого повідомляє пресслужба Житомирської облради.

«Довгих 33 роки минуло з Дня виведення військ з Афганістану, але певний, для тих хто пережив ці події, у пам’яті вони спливають як учора. Ця кривава рана не загоїться ніколи, скільки б часу не минуло… Майже 4 тисячі українців загинули у тій жахливій війні, з них 133 – з нашої рідної Житомирщини. Пройшовши справжнє пекло, афганці та ветерани інших війн не тільки не впали духом, а й у числі перших пішли добровольцями на війну з російським агресором. Досвідчені воїни пліч о пліч з молодими хлопцями... Для когось, ця війна стала останньою. Вічна їм шана та світла пам'ять. Ми не повернемо загиблих, але будемо намагатись робити все від нас залежне для живих ветеранів Житомирщини. Я щиро вдячний Житомирській обласній спілці ветеранів Афганської війни за розвиток ветеранського руху в регіоні, патріотичне виховання нашої молоді та гідний приклад для наслідування», - сказав Олег Дзюбенко.

Активістів ветеранського руху під час зустрічі було відзначено Грамотами обласної ради:

Шевчук Юрій Михайлович – учасник бойових дій, голова Новоград-Волинської спілки ветеранів афганської війни;

Рябуш Віктор Васильович – учасник бойових дій, голова Ружинської спілки ветеранів афганської війни;

Козачок Анатолій Володимирович – учасник бойових дій, член правління Любарської спілки ветеранів афганської війни;

Ситник Олександр Павлович – учасник бойових дій, голова Коростенської спілки ветеранів афганської війни.

«За сприяння та підтримку розвитку ветеранського руху голів обласної ради та ОДА в свою чергу було відзначено Орденом Української спілки ветеранів Афганістану «Честь. Мужність. Пам'ять». Нагороди УСВА та Житомирської обласної спілки ветеранів афганської війни також отримали керівники профільних департаментів ОДА, депутати обласної ради Віктор Мельник та Павло Журбенко, медики, військові та духовенство. Крім того, учасники зустрічі обговорили питання, які хвилюють ветеранські організації. Це, зокрема, забезпечення ветеранів афганської та інших локальних війн соціальними гарантіями і медичним обслуговуванням», - йдеться у повідомленні.

Довідка облради: За оперативною інформацією в області на обліку перебуває 6 тисяч учасників бойових дійна території інших держав, з яких понад 3 тисячі – ветерани Афганської війни. За станом на 01.01.2022 в органах місцевого самоврядування перебуває на квартирному обліку 327 учасників бойових дійна території інших держав. У 2021 році області було передбачено 5,2 млн грн субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації для придбання житла 5 родинам загиблих (померлих) учасників бойових діях на території інших держав та особам з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа учасників бойових діях на території інших держав,з яких 3 родини придбали житло.

Нагадаємо, цього року 15 лютого, у День виведення військ з Афганістану, в Житомирі не планують проводити традиційну ходу центральними вулицями міста, однак воїни-інтернаціоналісти зберуться біля пам’ятного знаку «Братам, загиблим у Афгані», що на Новому бульварі.

Як повідомляв Житомир.info, 15 лютого 2021 року в Житомирі відзначали 32-у річницю виведення військ з Афганістану. Опівдні цього дня ветерани Афганської війни пройшли колоною через центр Житомира від майдану Соборного до пам’ятника «Чорний тюльпан» на Новому бульварі.

Фоторепортаж з відзначення 32-ї річниці виведення військ з Афганістану дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада Афганістан воїн-інтернаціоналіст афганець ОДА  
Матеріали по темі