Місто

У Житомирі оголосять конкурс на обслуговування «електронного квитка», інвестор матиме відсоток

16 February 2022, 14:11

У Житомирі оголосять конкурс на обслуговування «електронного квитка» у громадському транспорті. Порядок та умови його проведення затвердили 16 лютого на засіданні виконкому.

«Управлінням було розроблено дане рішення, у якому розроблений порядок та умови проведення конкурсу щодо фізичного суб'єкта господарювання, інвестора. Також затверджується положення про конкурсну комісію та її склад. Дана система працює у всьому громадському транспортові, це ті самі валідатори, картки, «Картки житомирянина». Є напрацювання щодо інвестора, саме щодо вдосконалення функціоналу», – розповів заступник начальника управління транспорту і зв’язку міської ради Микола Єрмаков.


Як пояснив заступник міського голови Олександр Шевчук, автоматизована система обліку оплати проїзду у громадському транспорті працює в Житомирі вже кілька років, програмне забезпечення потребує оновлення, і саме інвестор, який виграє конкурс, буде фінансувати розвиток системи.

«Ми говоримо більше про програмне забезпечення, оскільки програмне забезпечення дає можливість поповнити у будь-якому автоматі самообслуговування «Картки житомирянина», інші картки, і це буде миттєво. Сьогодні система працює офлайн, а більшість функцій можна перевести в онлайн», – сказав Олександр Шевчук.

Також у міській раді говорять, що це вплине і на пасажирів, адже завдяки оновленню системи в майбутньому можна буде вдосконалювати послуги.

«Це поповнення картки, пришвидшення подання коштів на картку, кабінет окремий по кожній транспортній картці, і є ще дуже багато моментів, які сьогодні потрібно оновлювати», – говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Наразі обслуговуванням «електронного квитка» займається КП «Житомиртранспорт». Після конкурсу інвестор буде отримувати відсоток від безготівкового проїзду.

«Близько 2,8 млн грн було ще минулого року – надавалася інформація КП «Житомиртранспорт» на одній із депутатських комісій: що потребує система, які вкладення. Це відсоток, який сьогодні отримує КП «Житомиртранспорт», в цьому відсотку буде сидіти відсоток інвестора. Міський бюджет нічого не вкладає, інвестор в довгостроковому порядку буде забирати або отримувати відсоток згідно з порядком і умовами, які прийняли на засіданні виконавчого комітету», – пояснює заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

За словами Олександра Шевчука, конкурс на обслуговування «електронного квитка» можуть оголосити вже у березні.

Нагадаємо, у 2021 році влада Житомира мала намір шукати інвестора для обслуговування «електронного квитка». Порядок та умови проведення конкурсу з визначення інвестора мало розробити управління транспорту спільно з КП «Житомиртранспорт». 31 травня 2021 року оприлюднили проєкт рішення сесії Про організаційні заходи щодо розвитку автоматизованої системи обліку оплати проїзду у громадському транспорті Житомирської міської територіальної громади».

Як повідомляв Житомир.info, на початку жовтня 2021 року у Житомирі мали встановити перших 20 терміналів для поповнення е-квитка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: електронний квиток Е-квиток валідатор конкурс транспорт маршрутка тролейбус трамвай виконком  
Матеріали по темі