Політика

Пропагандисти РФ створили фейк про те, що в Житомирській області переслідують євреїв

9 March 2022, 17:46

На закордонних ресурсах почали розміщувати статтю про нібито переслідування євреїв у Житомирській області та влаштування погромів.

Про це 9 березня повідомляє Служба безпеки України.

«Черговий фейк від російської пропаганди: на закордонних ресурсах почали розміщувати статтю про нібито переслідування євреїв на Житомирщині. Мовляв, місцеве населення влаштовує погроми. Це – відверта брехня, за рахунок якої ворог намагається посіяти міжнаціональну ворожнечу всередині нашої країни», - йдеться у повідомленні.

Російські фейки вже спростував і головний рабин Житомира Шломо Вільгельм.

«Україна – вільна демократична країна. Тут мирно та дружно живуть люди всіх національностей, тут виросли мої діти, які навчалися у школі, де викладають українською мовою. Про який нацизм може взагалі йтися? Я закликаю всіх відповідально ставитися до будь-якої інформації, перевіряти все через надійні і чесні ресурси, не довіряти хайповим заголовкам на сумнівних вебсайтах. Давайте будемо розумнішими і не дозволимо режисерам і технологам цієї війни втілити свої смертоносні сценарії», – заявив він.


Нагадаємо, в лютому 2022 року СБУ в Житомирській області нейтралізувала кібергрупу, яка масово «виготовляла» фейкові акаунти на замовлення з РФ, через які поширювали деструктивний антиукраїнський контент.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2018 року члени виконавчого комітету Житомирської міської ради надали згоду на встановлення на фасаді будівлі по вулиці Київській, 1 меморіальної дошки Блінову Миколі Івановичу, який в квітні 1905 року загинув, захищаючи євреїв від погромів, та в 2012 році отримав звання «Праведники народів світу». 4 серпня 2020 року у Бердичеві вручали нагороди та звання «Праведників народів світу», які отримали: Чудакова Надія та її дочка Шемшурина Ніла (посмертно) за порятунок Раїси Каплун ( у дівоцтві – Шиндельман), нагороду отримала дочка Ніли Шемшуриної Валентина Коваленко, мешканка с.Гришківці Бердичівського району Житомирської області; родина Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за порятунок Моше Блюменфельда, нагороду отримав онук Павла та Ксенії пан Дмитро Стецюк, мешканець Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ фейк євреї Шломо Вільшельм війна  
Матеріали по темі