Місто

​Сім годин та до 20 робітників: як у Житомирі переносили танк до монумента Слави

5 May 2022, 15:23

Танк Т-34 був встановлений у Житомирі в 1965 році, як пам'ятник на честь визволення Житомира від фашистських загарбників.

1 березня 2022 року танк спробували зняти з постаменту. Зрізали кріплення, та приїхав будівельний кран, але з місця його навіть не посунули.

21 квітня у відеозверненні мер Житомира анонсував на 9 травня перенесення танку та подальшу реконструкцію майдану Перемоги. Остаточне рішення про перенесення танку до монумента Слави виконком прийняв 28 квітня.

Попри всі плани, історична подія для міста відбулася сьогодні, 5 травня. О 6 ранку на майдані Перемоги почали знімати з постаменту танк Т-34.

Для демонтажу та транспортування залучили два крани та близько 20 людей. За словами заступника міського голови Сергія Кондратюка, ці роботи були виконані безкоштовно.

«Роботи розпочалися о шостій ранку, так рано для того, аби здійснити всі заходи безпеки для мешканців Житомира. Ви ж знаєте, що центр міста, де і тролейбуси, і автобуси ходять, багато легкових автомобілів, тому о шостій ранку був розпочатий переніс танку. Зараз відбувається монтаж на площадку, яка була завчасно змонтована для майбутнього встановлення на місце. Залучено два крани 40 і 45 тонн. Ми бачимо техніку комунального підприємства, два крани надані як благодійна допомога. Да, це безкоштовно», - говорить заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

Пересічні житомиряни з дітьми спостерігали, як встановлюють танк на новий постамент.

«Ми вважаємо, що має бути спільне місце, де будуть знаходитися пам’ятники однієї війни, а на тому місці (майдан Перемоги) нехай буде пам’ятник російсько-українській війні», - каже Оксана.

«Там хай новий поставлять, можна шматок російського корабля поставили, на пам’ять», - сказав Кирило.

«В принципі так. Бо логічно, що монумент Слави тут, і вічний вогонь, і танк може бути також», - каже Ольга.

Аби зняти танк з майдану Перемоги, транспортувати до монумента Слави і встановити на новий постамент, знадобилося 7 годин. Сам танк важить понад 30 тонн.

За словами заступника міського голови Сергія Кондратюка, згодом постамент приведуть в більш естетичний вигляд.

Нагадаємо, рішення про переміщення пам’ятника на честь визволення міста Житомира від фашистських загарбників «танк бойовий Т-34», який розташований на майдані Перемоги, до комплексу монумента Слави на вулиці Чуднівська ухвалили на засідання міськвиконкому 28 квітня. Історик Геннадій Махорін інформував членів виконкому, що саме цей танк не брав участі у боях за Житомир, бо таку модифікацію почали випускати лише в січні 1944 року.

Як повідомляв Житомир.info, у відеозверненні 21 квітня 2022 року мер Житомира анонсував на 9 травня перенесення танку, який стоїть на постаменті на майдані Перемоги, і подальшу реконструкцію цього майдану. 25 квітня Сухомлин пояснив, що танк збираються перенести до монумента Слави.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: танк майдан Перемоги монумент Слави  
Матеріали по темі