Місто

Вранці у Житомирі танк з майдану Перемоги перевезли до монумента

5 May 2022, 10:11

Вранці 5 травня танк Т-34, який є пам'ятником на честь визволення Житомира від фашистських загарбників, з майдану Перемоги перенесли до монумента Слави.

Для переміщення танку використовували техніку фірми «Фаворит», співвласницею якої є депутатка Житомирської міської ради Олена Розенблат.

У сквері біля монумента танк прилаштують на спеціально підготовлений бетонний постамент.

Подробиці дивіться у сюжеті

Нагадаємо, рішення про переміщення пам’ятника на честь визволення міста Житомира від фашистських загарбників «танк бойовий Т-34», який розташований на майдані Перемоги, до комплексу монумента Слави на вулиці Чуднівська ухвалили на засідання міськвиконкому 28 квітня. Історик Геннадій Махорін інформував членів виконкому, що саме цей танк не брав участі у боях за Житомир, бо таку модифікацію почали випускати лише в січні 1944 року.

Як повідомляв Житомир.info, в червні 2019 року мер Житомира своїм розпорядженням створив робочу групу для реалізації інфраструктурного проєкту реконструкції майданів Соборний та Перемоги. У відеозверненні 21 квітня 2022 року мер Житомира анонсував на 9 травня перенесення танку, який стоїть на постаменті на майдані Перемоги, і подальшу реконструкцію цього майдану. 25 квітня Сухомлин пояснив, що танк збираються перенести до монумента Слави.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: танк монумент пам'ятник 9 травня  
Матеріали по темі