Політика

Перший віцеспікер Парламенту Естонії Ханно Певкур: Ми допоможемо відбудувати Житомирщину

7 June 2022, 10:46

Перший віцеспікер парламенту Естонії Ханно Певкур та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск оглянули у Житомирі 25 ліцей, який зруйновано внаслідок авіаудару, що завдала росія. Ханно Певкур назвав дії росії варварством та запевнив, що Естонія готова допомогти Житомирщині у відбудові.

«Моє завдання під час цього візиту – оглянути об’єкти, які потребують відбудови, й ще раз запевнити, що Естонія буде разом з Україною. Ця школа, те, що ми бачимо тут, це очевидно є злочином, варварством, який зробила російська армія в Україні. Безперечно Естонія завжди буде поруч з Україною і допомагатиме у відбудові, зокрема Житомирщини. Естонія взяла на себе зобов’язання допомагати Україні з відбудовою, і цей список з 15 об’єктами, які були передані Уряду Естонії, очевидно, що для максимальної допомогти з відбудовою ми мусимо об’єднатися в коаліцію, залучити інші країни та партнерів до цього процесу», – каже перший віцеспікер парламенту Естонії Ханно Певкур.


Аби в майбутньому залучити інвестиції на Житомирщину, до складу делегації включили естонського підприємця.

«Сьогодні в складі естонської делегації також є підприємець з Естонії, ми його включили не тільки для того, щоб показати можливий відбудовчий потенціал, але й в підсумку також залучити інвестиції в регіон, щоб було виграшно для обох сторін. Як зазначив віцеспікер естонського парламенту, звісно, ми активно працюємо над тим, щоб створити такі коаліції співпраці, адже ми свідомо розуміємо, що шляхом співпраці ми можемо досягти набагато більше», – розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Естонія стала однією з перших країн, яка взялася допомогти Житомирщині з ліквідацією наслідків ворожих обстрілів. Зараз Урядова комісія оглядає об’єкти, які потребують фінансування та залучає інші країни для допомоги у відбудові інфраструктури Житомирщини.

«На минулому тижні був Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні, заступник Голови Місії Посольства Королівства Іспанія в Україні, тобто вже сьогодні Естонія не тільки безпосередньо розглядає ті 15 об’єктів, які передала наша військова адміністрація для відновлення, але й залучає інші країни. Ліцей №25 є ознакою військових злочинів росії, оскільки, це не просто мирний об’єкт, де навчалися наші діти. Ми очікуємо рішення Уряду Естонії, сподіваємося, що наші діти продовжать навчання в новій сучасній школі, завдяки будівництву та підтримці наших партнерів», – говорить народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко зазначив, що найближчим часом ліцей №25 демонтуватимуть, але коли розпочнуть роботи, поки що невідомо.

«25-й ліцей є символом варварства і безумовним доказом в Гаазькому трибуналі, злочином керівництва сусідньої держави. Найближчим часом, коли ми вирішимо всі технічні моменти, ми почнемо демонтувати школу. Ми дякуємо за підтримку, за таку увагу і щиро сподіваємося на допомогу Естонії та Європи у відновлені нашої Житомирщини», – каже голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Як повідомляв Житомир.info, 31 травня 2022 року Повноважний Посол Естонії завітав до Житомира. Разом з Послом Естонії до Житомира приїхали представники ще двох країн – Латвії та Іспанії. Саме ці країни зараз планують долучитися до відбудови Житомирської області.

Перебуваючи у Житомирі, Повноважний Посол Естонської Республіки заявляв, що Естонія зацікавлена у відбудові ліцею №25.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей №25 школа руйнація руйнування відбудова Естонія посол Посол Естонії віцеспікер  
Матеріали по темі