Суспільство

Депутати Новоград-Волинської райради ухвалили рішення про перейменування району

24 June 2022, 12:57

На сесії Новоград-Волинської районної ради 23 червня депутати розглянули й підтримали пропозицію про перейменування району на Звягельський.

Про це повідомляє пресслужба Новоград-Волинської міської ради.

«Першим депутати розглянули питання «Про пропозицію перейменування Новоград-Волинського району Житомирської області у Звягельський район». Ініціатором відновлення історичної справедливості був депутат районної ради Віктор Гончарук. Саме він був головою ініціативних груп з відновлення історичної назви міста та перейменування району у Звягельський. Тож до виступу запросили рідних загиблого Героя – сина Олександра та дружину Тамару Василівну (https://bit.ly/3yf4NFb). З історичною довідкою та обґрунтуванням перейменування району виступив депутат районної ради Микола Іванюк», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після обговорення депутати ухвалили історичне рішення. Підтримали пропозицію 29 депутатів, ще 2 «утримались», 1 – «не голосувала» (відео-трансляція: https://bit.ly/3QOOV3E). Пресслужба також уточнює, що після завершення сесії депутатка повідомила, що у неї не спрацював пульт голосування і подала заяву, аби її голос зарахували за підтримку пропозиції перейменування району.

Зазначимо, що остаточне рішення щодо перейменування населених пунктів і районів ухвалює Верховна рада України.

Нагадаємо, 16 червня 2022 року пресслужба Новоград-Волинської міськради інформувала, що на сесії міської ради депутати підтримали рішення про перейменування міста на Звягель.

Як повідомляв Житомир.info, 3 жовтня 2018 року у місті Новоград-Волинський Житомирської області провели громадські слухання щодо повернення місту історичної назви Звягель. 1 листопада цього ж року депутати Новоград-Волинської міської ради відтермінували рішення про повернення місту історичної назви, захотіли влаштувати «референдум» щодо перейменування на виборах у 2020 році.

У лютому 2021 року Новоград-Волинська міська рада повідомляла, що на адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з пропозицією повернути історичну назву місту – Звягель.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Новоград-Волинський Новоград-Волинський район Звягель перейменування  
Матеріали по темі