Місто

Що зараз відбувається з новобудовами Житомира та як змінилася вартість квадратного метра

30 June 2022, 17:06

Новобудови до початку війни були чи не найактуальнішою нерухомістю Житомира. Саме завдяки появі забудовників місто ожило і почало розквітати, облаштовані дитячими майданчиками, озеленені та зручні житлові комплекси все частіше стали приваблювати покупців квартир. Зручність вища, ніж ми всі звикли, якість, естетичність об’єктів – все це зумовило ріст цін на такі квартири.

Є декілька забудовників нашого міста, які безперечно займають провідні позиції при виборі клієнта, завдяки тривалій та якісній роботі на ринку. Це компанія «Фаворит», яка одна з перших розпочала будівництво будинків нового формату в Житомир, ТОВ «Арт хаус», продуктами якого є ЖК «Домашній», ЖК «Олімп», ЖК «Сімейний», ЖК «Смарт Сіті», група компаній «Преміум спейс», яка представляє в Житомирі ЖК «Преміум парк», та ЗК «Преміум спейс», ТОВ «Теко-маркет», що є автором ЖК «Полісся», ЖК «Перлини Корбутівки», ЖК «Мистецькі ворота» та ЖК «Гранд Сіті Домбровський». Звичайно є й інші забудовники в нашому місті, і їх доволі багато стало останнім часом, проте події, що відбуваються, внесли свої корективи в їх роботу та існування.

Щодо відновлення чи продовження роботи, то саме названі забудовники одними з перших відновили як будівельний процес, так і можливість продажу квартир. Частина інших житлових комплексів поки що не відновлюють будівництво, враховуючи вартість своїх можливих ризиків. Тому зупинимось на тих, хто працював незважаючи ні на що, та надалі готовий забезпечити свого клієнта житлом.

ЖК «Преміум Парк» та ЗК «Premium Space». З початком повномасштабної війни центри продажу групи компаній «Преміум спейс» перейшли на дистанційну роботу, проте, працівники щодня залишалися на зв’язку з клієнтами і мешканцями через телефонний зв'язок, соцмережі та месенджери. Також ця компанія активно брала участь в розробці законопроєктів та державних програм, які стосуються сфери будівництва, адже вона є членом Ради Директорів Конфедерації будівельників України. Спілкувалися з представниками влади для обговорення питань викупу житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вже з 6 квітня 2022 року вони розпочали офлайн роботу центру продаж у Житомирі на Старому бульварі, 21, а будівельники продовжили виконувати роботи, необхідні для завершення п’ятої черги будівництва. За цей час ЖК «Преміум парк» ввели в експлуатацію зазначений об’єкт і клієнти вже готуються до оформлення права власності на свою нерухомість. Висотні роботи (будівництво 10-12 поверхів) по завершальній – шостій черзі – ще не відновлювали, але готуються до цього етапу.

Щодо ЗК «Premium Space», який знаходиться у с. Зарічани, то в силу об’єктивних обставин забудовники на разі не відновлювали активні будівельні роботи, проте, продовжують займатися проєктною документацією на мережі, вносять зміни в будівельну частину таунхаусів, враховуючи ті пріоритети в будівництві, які диктує сьогодні наше життя.

Стосовно ціни, то її диктує вартість будівельних матеріалів. Адже, крім зростання курсу долара (а частина буд. матеріалів та обладнання до нас йдуть із закордону, як, наприклад, ліфти, котли), в силу різних обставин зросла на 30-40% вартість практично усіх матеріалів, наприклад – одна цеглина коштувала в лютому 6,9 грн, а зараз – 10,50 грн. Проте, наразі забудовники підняли вартість лише на 12%, що становить від 25 тис.грн/кв.м для об’єктів в ЖК «Преміум Парк». Таунхауси та дуплекси в ЗК «Premium Space» вартують від 64 тис.дол. за будинок від 116,5 м.кв.

ЖК «Гранд Сіті Домбровський» відновив свою роботу ще в березні цього року. Так, ще в досить тривожний період запрацювали їхні крани та ми побачили будівельників на майданчику. Адже саме продовження будівельних робіт дає віру в майбутнє тим, хто вже придбав собі житло на етапі будівництва. Щодо роботи центру продажів, то отримати консультацію від менеджерів з продажу також було можливо ще з квітня за адресою вул. Домбровського, 3. Придбати квадратні метри у клієнтів є можливість як в ЖК «Гранд Сіті Домбровський», так і в ЖК «Мистецькі ворота», до слова, в ЖК «Мистецькі ворота», який повністю закінчений та зданий в експлуатацію, у вільному доступі для продажу ще є квартири від забудовника. Цінова політика тут теж має зміни і сьогодні вартість квадратного метра в цих житлових комплексах становить 27 тис. грн. У вартість квартир від забудовника входить, по-перше, унікальне розташування: обидва ЖК дійсно мають чудову локацію, де поруч є вся необхідна інфраструктура для проживання сім’ї будь-якого віку. Також вагомим аргументом є пунктуальність в здачі об’єкта в експлуатацію, зокрема на 7 секцію в ЖК «Гранд Сіті Домбровський» вже в червні можна отримати документи, що на місяць раніше ніж планувалось.

ЖК «Фаворит» вже повністю збудовано та здано в експлуатацію, також проєктом компанії «Фаворит» є ЖК «Тріумф», що розташовано за адресою вул. Героїв Десантників 25-а, 27-а, який наразі призупинено як проєкт, та ЖК «Глорія» на пров. Червоний 41-а, де ведуться будівельні роботи і квартири є доступними для продажу на етапі будівництва. Вартість квадратного метра тут становить 20 тис. 950 грн, запланований термін здачі в експлуатацію – ІІІ квартал 2023 року.

Тому порада, актуальна на всі часи при придбанні житла: працюйте з надійними, не економте на гарантіях.

Читайте також як воєнний стан змінив ціни на вторинному ринку та скільки зараз коштує оренда житла в Житомирі

Нагадаємо, станом на 11 травня 2022 року у Житомирській області продаж відновили 50% ЖК, ціни зросли на 9%.

Житомир.info за матеріалами Житомирського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: житло новобудова нерухомість рієлтор  
Матеріали по темі