Влада

Якщо у бомбосховищах бракуватиме місця на всіх учнів, запровадять навчання в кілька змін, - Шкарлет

3 July 2022, 14:47

В умовах воєнного стану очну форму навчання у закладах освіти відновлять лише за умови наявності бомбосховищ, якщо у них бракуватиме місця на всіх учнів, запровадять кілька змін.

Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі Єдиного телемарафону 3 липня – інформує «Українська правда».

«Якщо в бомбосховищі, в укритті не вистачає місця на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендація щодо розділення освітнього процесу на декілька змін – дві зміни, наприклад. Є рекомендація стосовно формування змішаного навчання, де деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн, в тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу», – сказав Шкарлет.

Він додав, що очне навчання впроваджуватимуть лише за згоди з обласними та Київською військовими адміністраціями.

За потреби крім очної форми можуть запровадити змішану або дистанційну (у разі небезпеки регіону).

Якщо батьки мають сумнів щодо безпекової ситуації та не хочуть віддавати дитину на очне навчання, вони можуть обрати іншу форму:

дистанційну;

індивідуальний графік;

екстернат (дитина самостійно опановує шкільну програму).

Сергій Шкарлет наголосив, що освітні заклади, які повернуться до очної форми навчання матимуть «паспорт безпеки». Тобто затверджений план евакуації з розрахунком добирання до бомбосховища. Батьків та дітей проінформують щодо умов навчання.

Очільник освітнього міністерства додав, що вчителі, які зараз перебувають за кордоном будуть змушені повернутися в Україну, якщо їхній освітній заклад повернеться до очної форми навчання.

Якщо ж керівництво школи ухвалить дистанційну роботу, тоді викладачі зможуть продовжити працювати віддалено.

Нагадаємо, в Україні зараз проводиться аудит укриттів у закладах освіти та розробляється логістика: вимога – щоб за кілька метрів ходьби від школи були захисні споруди, де можна перебувати під час тривоги.

Як у житомирських дитсадках облаштували укриття для захисту дітей від російських обстрілів дивіться у фоторепортажі

Як повідомляв Житомир.info, 7 червня 2022 року заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив, що з 1 вересня 2022 року школярі та студенти повернуться на навчання до закладів освіти офлайн. Очні заняття в школах планують розпочати за безпечної ситуації в регіон та виконання закладами певних вимог. На початку червня в Житомирській області розпочали підготовку до нового навчального року з урахуванням безпекової ситуації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта навчання укриття МОН школа  
Матеріали по темі