Влада

В Житомирській області лише половина закладів освіти мають хоч якісь укриття

22 July 2022, 11:02

В Житомирській області станом на 21 липня 52% закладів освіти мають хоч якісь укриття.

Про це повідомляє пресслужба ОВА в інформації про онлайн-нараду, під час якої учасники розглянули питання підготовки закладів освіти до початку 2022-2023 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них із урахуванням збройної агресії рф.

«На сьогодні мережа закладів освіти області налічує 1321 заклад, у тому числі: 570 закладів загальної середньої освіти, 642 заклади дошкільної освіти, 18 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 29 закладів вищої та фахової передвищої освіти, 62 заклади позашкільної освіти. Станом на 21 липня 700 закладів освіти області або 52 % від загальної кількості мають укриття різного типу (сховища, протирадіаційні, найпростіші тощо). З 570 закладів загальної середньої освіти 412 (72 % від загальної кількості) мають укриття різного типу», - йдеться у повідомленні.

Під час наради заступник начальника ОВА Юрій Денисовець наголосив, що наразі спільне пріоритетне завдання для усіх гілок влади та освітян – створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу.

Першочергові завдання, які повинні бути вирішені до початку нового навчального року це:

перевірка готовність наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та створення нових;

облаштування найпростіших укриттів в закладах або використовувати укриття інших суб’єктів господарювання у найближчій доступності та укладання відповідних угод;

формування у них запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів;

перевірка прилеглих територій закладів освіти на наявність вибухових чи підозрілих предметів;

перевірка готовності локальних та об’єктових систем оповіщення;

приведення евакуаційних шляхів у відповідність до вимог законодавства;

проведення тренування дій при оголошенні сигналу «Повітряна тривога».

За результатами проведеної роботи буде визначено формат навчання окремо для кожного закладу освіти.

«Безперечно, не всі заклади освіти з першого вересня зможуть розпочати освітній процес повноцінно у форматі офлайн. Навіть, якщо є укриття, то чи вистачає в ньому місця на всіх учасників освітнього процесу? Тому потрібно опрацьовувати і змінну, і змішану, і дистанційну форми навчання. Пам’ятаймо, що безпека – на першому місці!», - підкреслив заступник начальника ОВА.

Нагадаємо, 20 липня на селекторній нараді в Кабміні наголошували, що новий навчальний рік має розпочатися з 1 вересня в очному режимі там, де це можливо, а захисні споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням.

Як повідомляв Житомир.info, за інформацією ОВА на початку липня 2022 року у Житомирській області з 570 закладів загальної середньої освіти 394 мали укриття, а з 642 закладів дошкільної освіти укриття мали лише 267. 15 липня під час візиту до Житомира перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін презентував проєкт «Безпечне освітнє середовище в умовах війни» та оглянув укриття в одному з університетів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОВА укриття навчання школа Денисовець нарада  
Матеріали по темі