Події

Житомирянин за півтора року заборгував своїй малолітній доньці майже 80 тис. грн: справу скерували до суду

3 August 2022, 16:10

Прокурори Житомирської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно житомирянина, який ухилявся від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини.

Про це 3 липня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За даними слідства, 35-річний житель Житомира, батько малолітньої дитини, тривалий час, із січня 2021 по липень 2022 роки умисно ухилявся від сплати коштів на користь колишньої дружини для утримання їхньої доньки. Унаслідок цього за понад півтора року горе-батько заборгував більше 76 тис. грн аліментів, водночас ігноруючи рішення суду, яким його зобов’язано щомісячно сплачувати кошти, призначені для дитини». – йдеться у повідомленні.

Загалом, протягом останніх двох місяців це третій батько, стосовно якого Житомирська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за фактом злісної несплати аліментів. Наразі одне з проваджень, за підтримання публічного обвинувачення прокурорами окружної прокуратури, розглянуто судом. Вироком Корольовського районного суду м. Житомира 36-річного житомирянина визнано винним у скоєнні злочину проти особистих прав і свобод людини (ч. 1 ст. 164 КК України). Зловмиснику, який не сплачував кошти на утримання та виховання двох малолітніх дітей, призначено покарання у виді 80 годин громадських робіт.

Додатково. Згідно ст. 164 КК України, злісне ухилення від сплати аліментів карається громадськими роботами від 80 до 120 годин, арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Повторна судимість за цією статтею карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Прокуратура нагадує, що стаття 27 Конвенції ООН про права дитини, а також ст.8 Закону України «Про охорону дитинства» гарантує дітям право на гідний (належний) рівень життя. Пряма відповідальність за створення належних умов, в рівній мірі лежить на батьках, оскільки згідно норм сімейного законодавства, батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо дітей.

Нагадаємо, 26 січня 2022 року на пленарному засіданні Верховної ради прийнято закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів)». Мінімальний рекомендований сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню з інших членів сім'ї та родичів на одну дитину, становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів».

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2019 року міністр юстиції Павло Петренко розповідав про способи стягнення аліментів та штрафи за їх несплату. В травні 2020 року в Україні запустили чат-бот, який формує заяви до суду задля стягнення аліментів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура обвинувальний акт суд аліменти дитина 
Матеріали по темі