Місто

Мер Житомира не готовий брати на себе відповідальність за безпеку в школах, а в дитсадках діти вже грають в «повітряну тривогу»

3 August 2022, 17:11

У Житомирі 27 шкіл готові прийняти дітей на очне навчання, з них 22 мають власні укриття, а в п'яти будуть водити дітей в укриття, які розташовані біля закладу освіту.

Яким буде навчання під час війни, обговорювали під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради 3 серпня 2022 року.

«Сьогодні останній день, відповідно до розпорядження, їздили комісії з ДСНС, вони дають повні рекомендації. Є заклади, які ми не можемо зробити, хоча планували. Але це не має значення, бо якщо немає укриття, наприклад, школа №20, всі діти, які бажають навчатися офлайн, будуть працювати на базі школи №24. Ми це відпрацьовуємо, таких шкіл у нас буде чотири», - сказала перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.


Заступниця міського голови Марія Місюрова додала, що батькам дозволять подивитися на стан укриттів, адже вони мають визначитися, чи будуть їх діти ходити до школи або навчатимуться онлайн.

А ось дошкільні навчальні заклади з вересня працюватимуть майже всі.

«Зараз у нас працює 36 садочків, 4 садочки ми відкриваємо через тиждень. З 1 вересня будуть працювати всі, за виключенням двох садочків. Якщо дітей буде мало, тоді ми їх розмістимо по мікрорайону в інші садочки», - зазначає заступниця міського голови Марія Місюрова.

Міський голова зауважив, що не готовий взяти відповідальність та гарантувати, що з дітьми буде все гаразд.

«Батьки самі повинні взяти на себе відповідальність, бо я на себе точно не хотів би брати відповідальність за деякі рішення. Не те, що боюсь відповідальності, а просто я поки не розуміють, як це буде працювати», - сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Також мер запитав, за скільки діти мають зібратися та дістатися укриття.

«До 7-10 хвилин, здається. Ми сьогодні обговорювали це питання, 7 хвилин – це нормально, коли ми не спішимо. Коли вони будуть брати куртку, коли треба вийти в укриття з приміщення, зрозуміло, що будуть люди, які будуть допомагати, якщо ми не встигаємо. Вже зараз є багато речей - ковдра, теплі речі, - які потрібні для укриття. Батьки самостійно будуть вирішувати при всіх умовах, які ми представимо. Деякі батьки дивляться укриття і кажуть, що хочуть в інший садочок, ми йдемо на зустріч», - відповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

«Ракета з Білорусі летить 5-6 хвилин максимум, коли я запитую про час, то кажу саме про це», - зазначив мер.

Світлана Ковтуненко додала, що діти можуть впоратися й швидше, а в садочку є кому їм допомогти.

«Сьогодні у нас були в дошкільних навчальних закладах, всі за 4 хвилини спустилися. У нас в дошкільних навчальних закладах є харчоблок, пральня, медпрацівники, технічні працівники - вони всі закріплені за групами, особливо за ясельною групою, де треба піднести дітей», - сказала Світлана Ковтуненко.

«Це все не просто. Ми знаємо, коли на початку бойових дій, коли тут щодня літали снаряди або бомби, як люди ставилися до сигналу тривоги і як зараз відносяться, щоб такого, не дай Боже, не було в школах, бо тоді це буде відповідальність вчителя або директора», - підкреслив Сергій Сухомлин.

Діти адаптують нову реальність під свій світ, тепер «повітряна тривога» – це така гра.

«Сьогодні діти в дошкільних навчальних закладах грають в повітряну тривогу. Тобто для них, це звична гра між собою, вони розподіляють ролі, особливо старші групи, які це розуміють», - розповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Зазначимо, що у Житомирі серед батьків проводять опитування стосовно форми навчання дітей: пропонують три варіанти. В деяких школах лише 20% батьків готові відправити дітей на очне навчання.

Нагадаємо, за інформацією міського голови, станом на 2 серпня в Житомирі до очного навчання були готові майже 30 шкіл. За прогнозами мера, на таке навчання у школи підуть не більше 50% учнів.

Як повідомляв Житомир.info, станом на середину липня у Житомирі до нового навчального року 2022/2023 готували 22 школи, в яких є укриття. 15 липня під час візиту до Житомира перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін презентував проєкт «Безпечне освітнє середовище в умовах війни».

Житомир.info,

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання учень укриття дитячий садок дитсадок ДНЗ виконком Ковтуненко Місюрова Сухомлин 
Матеріали по темі