Місто

У Житомирі до навчального року готують 22 школи і 44 садочки: на облаштування укриттів додатково виділили 5 млн грн

15 July 2022, 14:43

У Житомирі до навчально-виховного процесу готують 22 школи та 44 садочки. Йдеться про заклади, у яких є укриття.

Про це 15 липня повідомила пресслужба Житомирської міської ради, цитуючи мера Сергія Сухомлина.

«Буде з 1 вересня очне навчання чи дистанційне, — ми готуємо 22 школи та 44 садочки в Житомирі до навчально-виховного процесу. Це заклади, де є укриття. Їх облаштовують усім необхідним», – зауважив Сергій Сухомлин. (На фото у слайдері в низу публікації — «до» то «після»).

Зазначається, що сьогодні відбулася нарада з керівництвом МВС України, міста та області, ГУНП та ДСНС, освітянами, на якій обговорили новий навчальний рік.

«На роботи в укриттях житомирських шкіл та садочків з міського бюджету додатково виділили 5 мільйонів гривень: освітлення (враховуючи евакуаційне), перенесення мереж води й тепла в укриттях задля безпечного пересуванні приміщенням. Ремонтують підлоги, роблять санвузли, замінюють віконні блоки, двері. В укриттях обов’язково будуть аптечка, вода, засоби пожежогасіння. Також – облаштують додаткові евакуаційні виходи», – інформує пресслужба міської ради.

Повітряні тривоги бувають і по кілька години, тож, аби діти почувались комфортно, в укриттях будуть ігрові та навчальні посібники. Також міська рада працює із Держсекретаріатом з економічних питань Швейцарії, аби встановити в укриттях якісне вентиляційне обладнання.

Була створена комісія з надзвичайників, поліцейських, профільних управлінь та департаментів міськради, яка відстежує робити та перевіряє стан укриттів.

Детальніше про нараду дивіться у відеосюежті на нашому сайті

Зазначимо, що в Україні проводиться аудит укриттів у закладах освіти та розробляється логістика: вимога – щоб за кілька метрів ходьби від школи були захисні споруди, де можна перебувати під час тривоги.

Нагадаємо, в ефірі Єдиного телемарафону 3 липня міністр освіти та науки Сергій Шкарлет зазначав, що в умовах воєнного стану очну форму навчання у закладах освіти відновлять лише за умови наявності бомбосховищ, якщо у них бракуватиме місця на всіх учнів, запровадять кілька змін.

Як у житомирських дитсадках облаштували укриття для захисту дітей від російських обстрілів дивіться у фоторепортажі

Як повідомляв Житомир.info, 7 червня 2022 року заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив, що з 1 вересня 2022 року школярі та студенти повернуться на навчання до закладів освіти офлайн. Очні заняття в школах планують розпочати за безпечної ситуації в регіон та виконання закладами певних вимог. На початку червня в Житомирській області розпочали підготовку до нового навчального року з урахуванням безпекової ситуації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа ДНЗ садочок навчальний рік укриття сховище бомбосховище нарада  
Матеріали по темі