Місто

У Житомирі на Житньому ринку знову без дозволу працює «шкільний ярмарок», муніципали склали протокол та хочуть демонтувати намет

5 August 2022, 15:53

Зранку, 5 серпня, муніципальна інспекція склала вже другий протокол на власника намету з канцелярією. Цього року виконком знову не дозволив проводити шкільний ярмарок на Житньому ринку, відповідно ФОП Козакевич отримав відмову на розміщення, попри це, намет працює з липня.

«Відмовлено у розміщенні палатки по майдан Житній ринок, 1. Тому попрошу муніципальну інспекцію відпрацювати питання», - сказала директорка департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Вікторія Сичова на засіданні виконкому 15 червня.

Муніципали кажуть, тепер будуть наполягати на примусовому демонтажі.

«Вже 19 липня ми складали протокол про адмінпорушення, по ньому винесено рішення щодо накладання штрафних санкцій. Підприємцю дали можливість прибрати тимчасову споруду, але він її не прибрав. Сьогодні знову склали протокол про адмінпорушення стосовно цього підприємства. Будемо подавати на демонтаж цієї тимчасової споруди», - говорить завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції Андрій Гузовський.


Власнику погодили проведення шкільного ярмарку за іншою адресою – проспект Миру, 15-А. Муніципали кажуть: там, де дозволено намету немає, а там де заборонили – працює.

«Сьогодні ми черговий раз пришли поспілкувалися з підприємцем, дали можливість демонтувати. Він сказав, що демонтувати не буде. Щоб ви розуміли на тій адресі, де погодили, він не виставляє, а ту виставляє», - каже завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції.

У коментарях журналістам Житомир.info, директор департаменту містобудування та земельних відносин пояснює, чому намет потрібно прибрати.

«Перше – це пов'язано з тим, що на площі Житній ринок один з найбільший трафік пішоходів. Друге – протипожежний розрив від торгового центру не витримується згідно з державними будівельними нормами. Третє – від краю проїзної частини має бути 10 метрів, також відповідно до державних будівельних норм», - сказав директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.

Також Ігор Блажиєвський зазначив, що на площі Житній ринок є декілька МАФів, які встановлені самовільно.

Муніципали запевняють, що працюють з такими порушниками, але штраф близько тисячі грн, а рішення щодо примусового демонтажу підприємці оскаржують.

«Тут не на одну споруду були складені протоколи, а на декілька. Було винесено рішення щодо демонтажу, але підприємці мають право подавати до суду. Наскільки мені відомо, до цього часу тривають судові тяганини. Поки суд йде, ми не можемо ніяк впливати на дії щодо демонтажу», - пояснює завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції Андрій Гузовський.

Попри забору виконкому намет на Житньому ринку працював і у 2021 році.

Також зазначимо, що наші журналісти намагалися поспілкувалися з продавчинями або власником намету, але в коментарі відмовили.

Нагадаємо, що 15 червня виконком погодив проведення шкільного ярмарку у Житомирі з 12 липня по 12 вересня на двох локаціях.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році в Житомирі шкільні ярмарки працювали з 24 червня по 13 вересня. Намети розміщувалися за п’ятьма адресами: вулиця Київська, 77, майдан Житній ринок, 1, проспект Миру, 15-А, вулиця Івана Кочерги, 5, вулиця Івана Кочерги, 3-В.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шкільний ярмарок шкільний базар канцелярія школа муніципали демонтаж 
Матеріали по темі