Влада

Уряд почав реформу лісової галузі: замість 24 міжрегіональних управлінь лісмисгоспів буде 9 регіональних офісів

8 September 2022, 10:13

Кабінет міністрів схвалив постанову, яка передбачає реформування лісової галузі.

Про це ввечері 7 вересня повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

158 державних лісогосподарських підприємств об'єднають в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України». А замість 24 міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства буде утворено 9 регіональних офісів лісового та мисливського господарства.

«Лісове господарство України вже давно потребує комплексної реформи. Цей факт ніхто не заперечить. Кожна суспільна група бачить її по-своєму. Але Україна як кандидат у члени ЄС, поза сумнівом, має рухатися європейським шляхом розвитку. Ми будемо управляти лісами за стандартами та практиками ЄС. Це дозволить не лише підвищити рентабельність галузі, фінансово зміцнити державу, а й захистити цінні лісові території», - повідомив міністр Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля наголосив, що чинна система управління лісами в Україні кардинально відрізняється від тієї, яка вже давно працює в країнах Європи. Реформа дозволить запровадити дієві зміни та вирішити такі проблеми:

фінансовий дисбаланс галузі;

відсутність достовірної інформації про стан лісового фонду країни;

низький рівень лісистості, що зберігається десятиліттями;

низька продуктивність праці;

низький рівень механізації лісогосподарських робіт тощо.

Реформа вирішує конфлікт інтересів у лісовій сфері – Держлісагентство матиме контролюючі функції, а новостворене підприємство – господарюючі.

«Наголошуємо, що трансформація галузі у жодному разі не означає скорочення працівників. Одне із завдань реформи – зберегти професіоналів, які працюють в лісі, та дати їм гідну зарплату. А це у свою чергу допоможе знизити рівень корупції. Простіше кажучи, навіщо займатися незаконними діями, якщо можна отримувати достойну заробітну плату за свою роботу. Що ж до податків – вони залишаться на місцях. Приміром, Литві вдалося збалансувати усі фінансові питання після створення єдиного підприємства. І сьогодні заробітна плата лісівника Литви не залежить від географічного розташування лісгоспу. Наразі Єдина державна лісова компанія Литви має свій єдиний бюджет та є прибутковою компанією», - пояснює Міндовкілля.

У документі чітко прописано, що ліси державної власності приватизувати заборонено, а ДП «Ліси України» є підприємством, 100% акцій якого належать державі.

Ще одним важливим плюсом створення компанії є те, що Україна нарешті зможе залучати європейські інвестиції для розвитку галузі, закупівлі нового обладнання.

«Показники довоєнного періоду демонструють, що рівень інвестицій та фінансування лісовідновлення у країнах ЄС є значно вищим від такого показника в Україні, зокрема в ЄС це 24 доларів на 1 га, а в Україні – 0,3 доларів на 1 га. Крім того, створення єдиного підприємства дозволить розвивати та отримувати прибутки не лише за рахунок заготівлі та переробки деревини, а й розбудови рекреаційних пунктів, виготовлення власної еко-продукції тощо», - зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, 12 липня Житомирська обласна рада оприлюднила звернення до Кабінету міністрів, Державного агентства лісових ресурсів щодо «недопущення руйнування лісової галузі в Україні внаслідок її реформування шляхом реорганізації державних лісогосподарських підприємств та створення єдиного унітарного комерційного підприємства». Звернення ухвалили на сесії облради 14 липня 2022 року.

Відповіді на звернення оприлюднені на сайті облради: 5 серпня – відповідь Державного агентства лісових ресурсів, 11 серпня – відповідь Міндовкілля. В обох відповідях є посилання на лист Центру розвитку ринкової економіки, який вважає критично необхідним негайне реформування існуючої системи.


Скріншот з листа CMD-Ukraine

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2022 року під час візиту до Житомирської області очильник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповідав, що за І квартал 2022 року чистий дохід від реалізації продукції склав 4,5 млрд грн, що на 423 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Міндовкілля лісгосп КМУ Стрілець  
Матеріали по темі