Влада

Уряд ліквідував обласні лісмисгоспи і створить в Житомирі Центральне міжрегіональне управління

9 September 2022, 09:59

Уряд ліквідував як юридичні особи публічного права 24 територіальні органи Державного агентства лісових ресурсів та утворив 9 міжрегіональні територіальні органи, один з яких базуватиметься в Житомирі.

На Урядовому порталі оприлюднена відповідна постанова Кабінету міністрів, ухвалена 7 вересня 2022 року.

«Територіальні органи Державного агентства лісових ресурсів, які ліквідуються, продовжують здійснювати повноваження та функції, покладені на зазначені органи, до завершення здійснення заходів, пов’язаних з утворенням міжрегіональних територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів. Здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією територіальних органів та утворенням міжрегіональних територіальних органів покладається на Державне агентство лісових ресурсів», - зазначається у документі.

У переліку територіальних органів, що утворюються, є Центральне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (м. Житомир). Воно є правонаступником двох ліквідованих управлінь: Київське обласне управління лісового та мисливського господарства; Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Зауважимо, що постановою Кабміну Державному агентству лісових ресурсів доручено вжити заходів щодо:

збереження робочих місць працівників спеціалізованих державних лісогосподарських підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, що реорганізуються;

збереження обсягів надходжень податку на доходи фізичних осіб та інших податків і зборів до місцевих бюджетів за місцезнаходженням об’єктів лісових відносин;

забезпечення виконання інших завдань і заходів для реалізації цієї постанови;

забезпечення цифрової трансформації сфери лісового та мисливського господарства.

Водночас Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повинно:

розробити та подати в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект щодо особливостей утворення та діяльності державного лісогосподарського акціонерного товариства;

забезпечити внесення державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» та акціонерного товариства, яке утвориться з урахуванням особливостей, визначених законом, шляхом перетворення державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» в акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого належать державі, до переліку об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації відповідно до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Нагадаємо, 158 державних лісогосподарських підприємств об'єднають в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України», реформа вирішить конфлікт інтересів у лісовій сфері – Держлісагентство матиме контролюючі функції, а новостворене підприємство – господарчі.

Як повідомляв Житомир.info, 12 липня 2022 року Житомирська обласна рада оприлюднила звернення до Кабінету міністрів, Державного агентства лісових ресурсів щодо «недопущення руйнування лісової галузі в Україні внаслідок її реформування шляхом реорганізації державних лісогосподарських підприємств та створення єдиного унітарного комерційного підприємства». Звернення ухвалили на сесії облради 14 липня 2022 року. Відповіді на звернення оприлюднені на сайті облради: 5 серпня – відповідь Державного агентства лісових ресурсів, 11 серпня – відповідь Міндовкілля. В обох відповідях є посилання на лист Центру розвитку ринкової економіки, який вважає критично необхідним негайне реформування існуючої системи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лісгосп КМУ Ліси України реорганізація Держлісагентство 
Матеріали по темі