Політика

Голова міськради Таллінна передав 50 ноутбуків для учнів зруйнованого російською ракетою ліцею в Житомирі

29 September 2022, 18:03

Естонія – одна з перших країн, яка не словом, а ділом допомагає долати наслідки російської агресії на Житомирщині. І це стосується не лише відбудови, а й гуманітарної допомоги. Зокрема, до обласного центру з благодійною метою приїхав голова міської ради Таллінна. Свій візит Євгеній Осіновський розпочав з відвідин 25 ліцею, в який навесні влучила ворожа ракета.

«Боляче дивитися на таке звірство, атаку на цивільну інфраструктуру, особливо школи та дітей. На мою думку, окрім втрати життя, для народу та країни під час війни втрата освіти є однією з найбільших втрат. Оскільки освіта – це майбутнє. Сподіваюсь, що разом із партнерами найближчим часом вдасться знайти потрібну модель, щоб на цьому місці збудувати нову школу – як символ відновлення і майбутнього», – розповідає голова міської ради Таллінна Євгеній Осіновський.


З огляду на те, що класи та лабораторії із сучасним обладнанням перетворилися на брухт, ліцей потребує відновлення матеріально-технічної бази. Тому для забезпечення якісного освітнього процесу та впровадження у нього інформаційних технологій голова міської ради Таллінна подарував ліцеїстам 50 новеньких ноутбуків. Директор ліцею дякує естонським друзям за підтримку та вже розмірковує, як оснащуватиме ними класи.

«Ми надалі хочемо оснастити два комп’ютерних класи на одній з локацій нашого ліцею. Також будуть працювати педагоги, буде кабінет інформатики, й будуть навчатися діти, працювати з новими ноутбуками», – коментує директор Житомирського міського ліцею №25 Іван Денисюк.

Зустріч голови міської ради Таллінна з представниками ліцею та влади відбулась у приміщенні Державного університету «Житомирська політехніка». За круглим столом присутні говорили про систему освіти в Естонії та подальше партнерство щодо відбудови як зруйнованого міського ліцею, так і інших інфраструктурних об’єктів Житомирщини.

За словами керівника групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсенія Пушкаренка, за останні два місяці Естонія підтверджує своє рішення про допомогу у відбудові Житомирщини конкретними кроками.

«Ми бачимо дитячий садок, абсолютно новий, сучасний, який будує Естонія на сто відсотків за свої кошти. Міст у Малині – понад 100 млн грн співфінансування України та Естонії у відбудові мосту, який був зруйнований російською ракетою. Можливо, зараз у напрямку житла ми попрацюємо, тому що у нас в Малинській громаді 60 родин лишаються без житла. Що стосується 25 школи, яку ми сьогодні відвідали, потрібно бути реалістами – це великий проєкт. Тому, Естонія не тільки сама допомагає, а виступає як амбасадор спільно з кількома країнами – Португалією, фінами як державами, щоб спільно відновити цей ліцей», – зазначає народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Також до кінця 2022 року Естонія передасть іще 30 автобусів на потреби громад області, для підвозу дітей до шкіл.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей ліцей №25 Естонія відбудова руйнація руйнування Пушкаренко  
Матеріали по темі