Влада

За період російської агресії Житомирська область передала іншим областям майже 14 тисяч кубометрів деревини, - Бунечко

30 September 2022, 12:06

На півночі Житомирщини відбулося засідання колегії Держлісагентства, під час якого з керівництвом Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство лісових ресурсів України, Рада національної безпеки і оборони України, народними депутатами та лісівниками зі всієї України обговорили стратегічні питання розвитку лісової галузі та її внесок в обороноздатність та енергетичну безпеку нашої Держави.

Про це ввечері 29 вересня повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Ліси Житомирщини завжди були справжньою домівкою для лісівників та багатьох жителів області. А з перших днів війни вони перетворилися на справжню фортецю, ставши надійним прихистком для захисників України та постійною загрозою для ворожих військ. Сотні тисяч кубометрів деревини за лічені години перетворилися у фортифікаційні споруди. Техніка, що працювала донедавна для створення мінеральних смуг, стала оборонним транспортом для риття траншей. Лісівники у прикордонних громадах продовжували виконувати свою звичну роботу, але в набагато складніших умовах. А поряд з цим, ставали найкращими помічниками для наших захисників. Разом з бійцями ЗСУ наші лісівники здійснювали розвідку місць дислокації російських військ, прокладали маршрути для обходу ворожих військ. Щоденною працею лісівники виборюють перемогу в тилу. Активно допомагають громадам зі зруйнованих війною областей. Лісгоспи постійно передають деревину на потреби військових. За період російської агресії Житомирська область забезпечила підтримку інших областей лісоматеріалами та пиломатеріалами об’ємом у майже 14 тисячі кубічних метрів. Деревину від лісівників Житомирщини отримали Харківщина, Херсонщина, Дніпропетровщина, Донеччина, Миколаївщина та інші українські регіони», - йдеться у повідомленні.

Також під час колегії Держлісагентство презентувало новий державний онлайн-ресурс для продажу дров населенню – ДроваЄ. Незабаром це дозволить просто й зручно замовити дрова, за прикладом звичного онлайн-магазину.

Крім того, 29 вересня відкрили перший в Житомирській області лісовий селекційно-насіннєвий центр.

«Відтепер на базі центру вирощуватимуть садивний матеріал, який буде вироблятися на сучасному іноземному та українському обладнанні. Наразі в Україні працює лише чотири таких сучасних центри. Ще один був минулого року відкритий в Лимані Донецької області, за який зараз точаться запеклі бої. На щастя, лісівникам вдалося евакуювати обладнання і після Перемоги України підприємство обов'язково відновить роботу на Донеччині. Адже саджанці будуть дуже необхідні для відродження українських лісів, знищених російськими окупантами», - повідомив начальник ОВА.

Зараз нагальна потреба Житомирщини у саджанцях складає 40 мільйонів одиниць. Селекційний центр щорічно зможе виробляти майже 5 мільйонів саджанців із закритою кореневою системою.

«Підприємство включає цех переробки та висівання насіння, теплицю для вирощування сіянців із закритою кореневою системою, майданчик дорощування, насіннєві плантації та обладнання для тривалого зберігання насіння. Як вважають професійні лісівники, все зроблено з розумом та на роки», - наголосив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, постановою від 7 вересня 2022 року Уряд ліквідував 24 територіальні органи Державного агентства лісових ресурсів та утворив 9 міжрегіональні територіальні органи, один з яких базуватиметься в Житомирі.

Як повідомляв Житомир.info, 158 державних лісогосподарських підприємств об'єднають в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України», реформа вирішить конфлікт інтересів у лісовій сфері – Держлісагентство матиме контролюючі функції, а новостворене підприємство – господарчі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліс Бунечко Держлісагентство деревина насіннєвий центр ОВА лісівник 
Матеріали по темі