Політика

Рада очікує від Президента внесення законопроєкту про Фонд відновлення України

3 October 2022, 17:25

Парламентарі очікують внесення Президентом у Верховну Раду законопроєкту про Фонд відновлення України.

Про це під час Першого регіонального форуму, присвяченого відновленню постраждалих внаслідок російської агресії територій, розповів народний депутат Арсеній Пушкаренко.

Так, Форум, присвячений відбудові, відбувся на території гранітного кар'єру в Лугинській громаді Коростенського району 28 вересня. Організаторами заходу стали Міністерство інфраструктури України, Посольство Естонської Республіки в Україні та коаліція громадських організацій Rise Ukraine.

Серед учасників – надійні друзі з Естонії, зокрема Міністр економіки та інфраструктури Естонії Riina Sikkut та Надзвичайний і Повноважний Посол Естонскої Республіки в Україні Каймо Кууск, Міністр закордонних справ Естонії (2021-2022 рр.) Ева-Марія Лійметс, а в онлайн-форматі – Спікер Естонського Парламенту Рійгікогу Юрі Ратас і Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Також у Форумі взяли участь представники посольств Німеччини, Австрії, Угорщини, Литви, Швеції, Іспанії, Швейцарії, Португалії, Данії, Латвії, Словенії, Кіпру.

«Незважаючи на те, що повномасштабна війна триває, відбудова України вже розпочалася. Це буде довготривалий і непростий період, адже ворог знищив і пошкодив чимало житлових будинків і об'єктів інфраструктури. На Житомирщині таких – близько 2800! Та весь світ об'єднався задля допомоги Україні. Зокрема, Естонія взяла шефство над Житомирщиною у відбудові постраждалих від російської агресії територій», – зазначив керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою, голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

У рамках Форуму підписано тристоронній Меморандум між Житомирською ОВА, Овруцькою міською радою та Естонським центром міжнародного співробітництва, який розпочинає будівництво нового дитсадка в Овручі.

Саме Естонія взяла під свій патронат Житомирську область і розглянула перші 15 об'єктів інфраструктури, які потрібно відновити. Естонські партнери вже фінансують два проєкти у регіоні – дитсадок в Овручі і міст у Малині.

«Щиро вдячний нашим союзникам! Насамперед Естонії, яка взяла шефство над Житомирщиною та своїм прикладом прагне долучити інші держави до процесу відбудови пошкоджених і зруйнованих об'єктів. Завдяки нашим міжнародним партнерам і друзям розпочинаємо велике відновлення України!», – наголосив Арсеній Пушкаренко.

Нардеп наголосив, що українська сторона не лише просить про допомогу, а сама активно співпрацює з міжнародними партнерами.

«Український політикум, український бізнес працює над тим, щоб економіка країни не зупинялася. Я знаю, що естонські компанії зацікавлені в інвестиціях в підприємства Житомирщини. Зокрема, у нас є потенційний проєкт в галузі деревообробки, де очікуються інвестиції в розмірі 20 млн євро», – сказав Арсеній Пушкаренко.

Депутат нагадав, що парламентарі очікують внесення Президентом у Верховну Раду законопроєкту про Фонд відновлення України, який готувався у тісній кооперації з посольствами багатьох країн і який має дати потужний поштовх відбудові.

Арсеній Пушкаренко також закликав присутніх на форумі представників зарубіжних держав співпрацювати з різними регіонами України, вивчати можливості їх відновлення та інвестування у відбудову.

Довідково. Внаслідок російської агресії в Житомирські області було зруйновано більше 2800 об'єктів, 12 тисяч мешканців Житомирщини втратили житло. Збитки інфраструктури області близько 3 мільярдів гривень.

За матеріалами видання «Рубрика»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: форум Пушкаренко руйнування руйнація відбудова політика Естонія  
Матеріали по темі