Влада

НКРЕКП запроваджує персональну відповідальність керівників обленерго за несправедливі відключення споживачів

2 December 2022, 16:07

Міністр енергетики Герман Галущенко провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії.

Про це 2 грудня повідомляє Урядовий портал з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики.

Участь у нараді взяв заступник керівника офісу Президента України Ростислав Шурма, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, керівництво Держенергонагляду, НЕК «Укренерго», операторів систем розподілу. Герман Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі.

«І аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яких надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів. При відключенні електроенергії ОСР має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність», - зазначив міністр.

Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма наголосив, що дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам, а також заживлення об’єктів критичної інфраструктури – це питання національної безпеки. Воно контролюється на найвищому рівні держави і має неухильно забезпечуватись.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час наради наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Крім того, регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків. Ця ситуація терміново має бути виправлена. Також комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнта зниження при виставленні рахунків споживачам «за усередненим споживанням» за листопад.

Керівник Держенергонагляду своєю чергою зазначив, що на виконання наказу Міненерго №403 інспекція разом з представниками НКРЕКП, Укренерго та СБУ проводитиме позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії. Уповноважені представники відповідних структур чергуватимуть на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків.

Нагадаємо, на засіданні Уряду 29 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав обленерго мінімізувати нерівномірне відключення споживачів: не допустимо, щоб в одних будинках світла не було по 20-30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово.

Як повідомляв Житомир.info, у вечірньому зверненні 24 листопада 2022 року мер Житомира Сергій Сухомлин відповів на поширене запитання містян щодо того, що в сусідньому будинку є світло, а в їхньому нема.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Міненерго електропостачання обленерго НКРЕКП електроенергія відключення  
Матеріали по темі