Суспільство

Естонія відбудовує знищену ворожими ракетами інфраструктуру на Житомирщині та сприяє розвитку мистецької освіти

27 January 2023, 17:26

Гітари, саксофон, скрипки та ще десяток музичних інструментів Малинській дитячій школі мистецтв допомогли придбати естонські друзі. А ще донедавна, діти грали на інструментах майже пів столітньої давнини, - зізнається директор школи мистецтв.

«Ми ще граємо на радянських інструментах. Зрозуміло, що воно вже 30 років, куплене ще раніше ніж 30 років від Незалежності України і воно звичайно, що виходить з ладу, морально застаріле», - розповідає директор Малинської дитячої школи мистецтв Павло Недашківський.

Нині ж, завдяки інструментальному поповненню, навчання у школі набуде, так би мовити - нового звучання.

«Шикарний інструмент, ми вже пограли майже на всіх, окрім скрипок. Ми вже грали і на саксофоні, і на трубі», - каже директор Малинської дитячої школи мистецтв.

Кошти на музичні інструменти збирали під час благодійного концерту за участі викладачів та вихованців музичної школи, який минулоріч відбувся у Таллінні.

«Приймала нас естонська сторона дуже гарно, я вважаю. Куди не ступиш, там завжди була увага, шанування і повага до наших артистів, до нашої делегації. Тож, велике вам спасибі», - говорить Павло Недашківський.

«Естонія допомагає Україні боротися з російською агресією і мова не лише про військову допомогу від Уряду, а і допомогу від звичайних естонців, які допомогли зібрати кошти на закупівлю цих музичних інструментів. Тепер українські діти зможуть створювати прекрасні речі», - коментує Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Та не подарунками єдиними. На зараз, вирішується питання, щодо фізичної реконструкції школи мистецтв, - ділиться керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко.

«Очікується візит Міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу. Під час цього візиту ми вже очікуємо і працюємо над тим з Каймо, щоб було вже офіційне рішення на те, що Уряд Естонії розпочинає реконструкцію, кошти є і протягом цього року, щоб ми вже здійснили реконструкцію всієї музичної школи, як ми і задумували», - каже народний депутат.

Як відомо, Естонія одна з перших країн, яка взялась допомагати громадам Житомирщини у відновленні зруйнованої російськими ракетами інфраструктури. Зокрема, одним із таких об’єктів - міст у Малині, який за співфінансування України та Естонської Республіки не просто реконструюють, а відбудовують практично з нуля. Самотужки втілити проєкт не вдалося б, - певен Малинський міський голова Олександр Ситайло.

«Наша громада надзвичайно постраждала і ми не маємо того ресурсу для того, щоб піти на відновлення тих наслідків, які ми отримали. Саме завдяки державній підтримці, військовій адміністрації, народним депутатам, естонських друзів ви бачите наслідки співпраці, де активно відбудовується наш міст», - каже Малинський міський голова Олександр Ситайло.

«Сьогодні вже є проміжний результат. За моєю спиною 54 конструкції, з яких буде складатися новий міст. Він буде по нових стандартах, витримуватиме більший тоннаж, буде ширший. Я думаю, якщо буде дозволяти безпекова ситуація, що до кінця року і здати в експлуатацію цей міст», - пояснює народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

«Особливо важливо, що ми не просто відновлюємо чи ремонтуємо старий міст, а будуємо новий - європейський, за новими стандартами. По ньому зможуть рухатись не тільки машини, а і велосипедисти з пішоходами», - підсумовує Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Представники Естонського Уряду не оминули увагою і Овруцьку громаду. По якій ворог здійснив понад 70 авіаударів, від початку повномасштабного вторгнення. Тут, міжнародні партнери будують сучасний модульний садочок.

«Цей об’єкт складатиметься з двох частин - це сам дитячий садочок з дерев’яних модульних конструкцій, утеплений. Всередині укомплектований ліжками, туалетами, пральнею, кухнею і бомбосховищем», - роз'яснює заступник генерального директора ТОВ «Єврокон - Україна» Юрій Задніпряний.

У якості майбутнього садочка не сумнівається і Овруцький міський голова Іван Коруд.

«Це буде дуже хороший проєкт, де вмістимість дітей буде на 160 дітей. Перш за все, це важливо для виховання наших дітей, для створення належних умов, організації виховання і безпеки для наших дітей», - наголошує Іван Коруд.

На меті, кажуть естонські друзі, не просто відбудувати знищену інфраструктуру, а в цілому покращити життя у місцевій громаді.

«Символічно, що ми розпочали саме з садочка. Адже, якщо буде наявна інфраструктура для молодих сімей і вони будуть тут, то це зумовить появу нових робочих місць, підприємців, які захочуть тут будувати свій бізнес», - зауважує Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою - нардеп Арсеній Пушкаренко, сподівається, що приклад Естонії наслідуватимуть й інші міжнародні партнери.

«Естонія сьогодні своїм прикладом, як і зі зброєю, санкційною політикою, показує, що вже треба відновлювати Україну, і відбудовувати її. Тому що, життя триває, дітям потрібно ходити в дитячий садочок, людям десь потрібно жити, швидкій допомозі і хліб возити через міст. В березні, якщо все буде добре, має відбутися третій форум з відновлення Житомирської області. Ми сьогодні динамічно працюємо, залучаємо інші країни, щоб максимально залучити кошти, відбудувати і побудувати нову інфраструктуру для нашої області», - наголосив Арсеній Пушкаренко.

Нагадаємо, 3 січня 2023 року мер Таллінна особисто передав Житомиру автобуси та вручив подарунки учням зруйнованого ліцею №25, а 4 січня столиця Естонії передала громадам Житомирщини генератори, інвертори та подовжувачі.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2022 року в Овручі за сприяння Естонії почали будувати дитячий садок: зробили розмітку та проводили земляні роботи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Естонія музична школа Малин міст Ситайло Овруч дитсадок Коруд Пушкаренко 
Матеріали по темі