Влада

Прокуратура виграла суд за стратегічну житомирську греблю, яку незаконно приватизували

29 March 2023, 14:10

За позовом Житомирської окружної прокуратури суд визнав недійсними результати проведеного аукціону з продажу майна підприємства-банкрута та договір купівлі-продажу греблі вартістю понад 770 тис. грн, розташованої на річці Тетерів у Житомирі.

Про це 29 березня 2023 року повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«У 2016 році ліквідатором підприємства Укоопспілки «Житомирська паперова фабрика» продано приватному товариству гідротехнічну споруду – водорозливну греблю автоматичної дії донного водоспуску, про що укладено договір купівлі-продажу. Під час вивчення законності правочину прокурори Житомирської окружної прокуратури встановили, що гребля, яка має загальнодержавне значення, насправді ніколи не перебувала у власності підприємства-банкрута, майно якого продали з аукціону. Крім цього, Житомирській міськраді не вдалося встановити право комунальної власності на гідроспоруду протяжністю майже 90 м, оскільки покупець, уклавши договір купівлі-продажу, відразу оформив право приватної власності. З метою захисту інтересів територіальної громади, прокурори заявили позов, який Господарським судом Житомирської області задоволено у частині визнання недійсним договору», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до проведених в ході судового розгляду досліджень, гідроспоруда здійснює водопостачання однієї з котелень обласного центру, яка забезпечує теплом майже половину житлових та адміністративних будинків та є невід’ємним об’єктом інфраструктури міста Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, водоспускну греблю на річці Тетерів, яка розташована неподалік Станишівського майдану незаконно продали на аукціоні, коли реалізовували майно збанкрутілої Житомирської паперової фабрики. В липні 2017 року прокуратура подала до Господарського суду Житомирської області позовну заяву про визнання незаконними наказів ліквідатора підприємства Укоопспілки «Житомирська паперова фабрика», визнання недійсними результатів аукціону, а також договорів купівлі-продажу гідроспоруди та витребування її на користь Житомирської міської ради.

Як і кому продавали та перепродавали стратегічну греблю на річці Тетерів читайте тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гребля суд прокуратура паперова фабрика 
Матеріали по темі