Місто

Фахівці лабораторії житомирського Житнього ринку фіксують збільшення вмісту нітратів у ранніх овочах

28 March 2024, 15:15

На прилавках Житнього ринку з’явились ранні весняні овочі. Серед них: редиска, капуста, огірки та кабачки. Продавчині розповіли, що більшість овочів українські, і лиш кабачки поки що везуть з Туреччини.

«З Одеси, Миколаєва. Капуста з Закарпаття. Огірочки з нашої Станишівки, з Києва є, з Умані є. Наші всі огірочки»,- каже продавчиня Людмила.

«Редисочка наша, українська. Огірочки українські. Є Станишівка, є Умань, є Рівне. Кабачки турецькі»,- каже продавчиня Альона.

Ціни на овочі різні: найдешевша редиска, яку вдалось знайти коштувала 75 грн/кг, найдорожча - 90 грн, молода капуста - від 60 до 85 грн, за огірки просять від 120 до 200, кабачки стартують від 100 грн/кг. Продавчині кажуть, що в порівнянні з минулим роком ціни майже не змінились, а житомиряни купують сезонні овочі.

«Майже однакові, які були в тому році, такі в цьому році. Стабільно собі потрошки падає, падає. Ось тиждень тому редиска була 150, а зараз 90, 85, 75,дрібна. І на капусту впала, на все впала ціна»,- каже продавчиня Людмила.

«Нічого не змінювалось. Мені здається, що два роки назад теж була така ціна, навіть дорожча на гривень 10-20, а так ціна стабільна. Нормально купують. Тим, кому потрібно, вони приходять і купують»,- каже продавчиня Альона

Проте увагу варто звертати не тільки на їх зовнішній вигляд та ціну, але й на якість. А саме – вміст нітратів. У місцевій лабораторії Житнього ринку запевняють, що перевіряють весь асортимент, та допускають до продажу лише якісну продукцію.

«Приблизно з середини лютого розпочався сезон торгівлі ранніми овочами. Це в основному: капуста рання, редька, огірки, кабачки. Цей період станом сьогодні ми дослідили 186 партій редьки, з них 50 партій ми не допустили до реалізації, це приблизно 800 кілограмів редьки. Також дослідили 240 партій огірків, з них 60 випадків було перевищення вмісту нітратів, також ми їх не допустили до реалізації. Ранньої капусти дослідили 120 партій, не допустили до реалізації всього 4 випадки, і кабачків близько 5 випадків не допущено до реалізації, приблизно з 30 партій»,- розповідає завідувач випробувальної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Житнього ринку» Євгеній Давидов.

Порівнюючи з минулим роком, завідувач випробувальної лабораторії каже, що цьогоріч відсоток неприйнятної продукції за вмістом нітратів набагато більший.

«На сьогодні, я вважаю, і статистичні дані, що чомусь в цьому році більше виявлено у відсотковому відношенні випадків перевищення вмісту нітратів і в огірках, і в редисці, порівняно з минулими роками. Перевищення у порядку 100-200 міліграм, порівняно, якщо редьки норма 1200 мг/кг, то близько 1400-1600 мг/кг. Перевищення невеликі, але вони є, і для того існують норми, щоб ми їх виконували»,- каже завідувач випробувальної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи «Житнього ринку» Євгеній Давидов.

Лабораторія Житнього ринку перевіряє якість продукції професійними приладами. Їх основною метою є не допустити до продажу їжу, яка є шкідливою для здоров’я людей.

«На сьогодні ми повністю забезпечені приладами, які нам необхідні для роботи. Маємо два нітратоміри, вони повністю взаємозамінні. Якщо з ладу вийде один прилад, ми можемо працювати на другому. Для скорішої роботи ми використовуємо два прилади одночасно. Вони обов'язково калібруються разом з електродами вимірювання. Наше завдання – контроль. Наше завдання полягає в тому, щоб ми не допускали до реалізації і надалі, щоб такі овочі не попадали на стіл нашим покупцям»,- розповідає завідувач випробувальної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи Житнього ринку» Євгеній Давидов.

Нагадаємо, 14 березня спеціалісти державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби нагадали про початок «нітратного» сезону.

Як повідомляв Житомир.info, 1 червня 2023 року, фахівці лабораторії житомирського ринку розповідали про вміст нітратів в овочах, фруктах і ягодах та порадили: купувати продукти на офіційних ринках, не соромитись запитувати продавців про експертний висновок щодо якості їхньої продукції. І насамкінець – ретельно мити овочі, фрукти та ягоди перед вживанням.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок Житній ринок овочі нітрат нітрати Давидов продавець продавчиня 
Матеріали по темі