Суспільство

Омолоджувальні процедури краси: яка найефективніша

15 May 2024, 12:11

«Яка найефективніша антивікова процедура?» - гуглять у мережі та запитують на консультаціях у нашій дерматології МЦ «Відновлення». Універсальної відповіді не маємо, проте, маємо чіткий перелік улюблених вами та перевірених нами. Гуманним і науково обґрунтованим процедурам передували безліч небезпечних, відверто садистських і, навіть, магічно-алхімічних пошуків рецепта вічної молодості.

То що ж таке антивікові методи догляду за шкірою? Коли ми говоримо про антивікові процедури для обличчя, то маємо на увазі вік 35+, тільки після цього періоду варто говорити про наявні та очевидні прояви вікових змін шкіри.

У чому вони полягають?

 • Шкіра втрачає пружність.
 • Колір обличчя тьмяніє.
 • З'являються зморшки. • Підвищується чутливість і схильність до алергічних реакцій шкіри.
 • Щоденні набряки під очима та втрата чіткості контурів.
 • Опускаються кутики губ і повіки стають набряклими.

Звісно, що ці процеси відбуваються поступово, надалі - зміни накопичуються, а в результаті власне відображення починає викликати невдоволення.

Антиейдж-процедури не зупинять плин часу, проте, відчутно скоротять і скорегують прояви ознак старіння.

Принцип дії:

 • стримування процесів старіння, поліпшуючи дренаж і кровообіг (карбокситерапія та масаж);
 • стимулювання синтезу необхідних шкірі речовин, який знижується з роками (біоревіталізація та полінуклеотиди);
 • візуальна корекція вікових змін (ботокс, контурна пластика);
 • залучення внутрішніх резервів шкіри, які змусять її оновитися (пілінги, лазерні методики, РФ-ліфтинг).

У будь-якому разі, антивіковий догляд - це стратегія, низка комплексних процедур, яка потребує системного підходу та індивідуального. Тому ні вдома, ні в кабінеті косметолога разові процедури “на свята” - не працюють. Помітний і стійкий результат буде яскраво помітним лише після курсу процедур.

До того ж є сталі правила краси, яких варто дотримуватись:

 • Збалансована дієта.
 • Фізична активність на свіжому повітрі (під захистом крему з SPF).
 • Не менше 8 годин нічного сну.

Якщо вищезазначених правил не дотримуватися, то ефект будь-яких омолоджуючих процедур швидко сходить нанівець, і це стосується не тільки антивікового догляду, а й хірургічних втручань пластичного хірурга, (так, у нашому центрі наявна естетична хірургія).

Власне процедури:

Пілінг

Мабуть, це лідер серед омолоджувальних косметологічних процедур. Пілінг - видалення частини ороговілого шару шкіри, контрольована травма, яка запускає активні процеси регенерації: активність фібробластів, а також синтез еластину, колагену і гіалуронової кислоти підвищуються, шкіра оновлюється. Пілінг в основному, бажано проводити в осінньо-зимовий період, але зараз існують легкі всесезонні.

Поверхневий пілінг зазвичай рекомендують робити двічі на рік. Кількість необхідних процедур на курс, від трьох (для лазерного пілінгу) до шести, їх призначає дерматолог залежно від стану шкіри. Однак потрібні спеціальна підготовка шкіри й особливий догляд у відновлювальний період, який може зайняти від двох днів до двох тижнів, залежно від глибини впливу. Отже, про хімічний пілінг- залежно від глибини впливу він буває поверхневим, серединним і глибоким (останній виконують тільки за медичними показаннями).

Безін’єкційна (неінвазивна) карбоксітерапія. Карбокситерапія - косметологічна процедура, направлена на відновлення і посилення внутрішньотканинного дихання шкіри. Процедура приємна, нетравматична, під час нанесення засобів спостерігається виділення вуглекислого газу, що сприяє покращенню кольору шкіри, поверхневому злущуванню клітин рогового шару та стимуляції оновлення епідермісу.

Масаж: Найдосконаліший апарат - руки майстра, після курсу антивікових масажів обличчя:

 • підтягуються контури;
 • зникають набряки, нависання, “бульдожі щічки”;
 • розгладжуються зморшки;
 • поліпшується колір обличчя;
 • підвищується тургор шкіри

Все це відбувається завдяки поліпшенню кровообігу і циркуляції лімфи. Скульптурний омолоджувальний масаж передбачає 6-12 сеансів щорічно.

Біоревіталізація чи полінуклеотиди:

Введення гіалуронової кислоти чи полінуклеотидів власне у дермальний шар шкіри, де і відбуваються всі процеси синтезу волокон. Дані процедури повертають шкірі вологу та стимулюють оновлення, покращуючи тургор шкіри та колір.

Рекомендується робити 2-3 процедури, кожні 2-3 тижні, і повторювати 1 раз на 6 місяців.

Контурна пластика

Процедура вибору, коли ми хочемо виповнити недостатній чи втрачений об’єм губ, вилиць, підборіддя. Вводиться філер гіалуронової кислоти за допомогою голки чи канюлі і ми отримуємо бажані контури. Дана процедура є одноразовою зазвичай, результат утримується до року, але залежить від індивідуальних властивостей організму, зони введення та щільності препарату.

Ліпофілінг

Він передбачає локальне введення власного жиру пацієнта. Спочатку відбувається забір невеликої кількості жирової тканини, наприклад, з живота. Потім її очищають і вводять у ділянку глибоких зморшків - наприклад, носогубних. На відміну від гіалуронової кислоти, жирова тканина не розпадається та гарно приживається.

• Ін'єкції ботулотоксину “Ботокс” - ветеран на ринку омолодження. Його успішно використовують для розгладження зморшок (переважно у верхній частині обличчя) шляхом блокування мімічних м'язів. М'язи не скорочуються - шкіра не зморщується. Ефект зберігається 4-6 місяців, тому ін'єкції доводиться повторювати. Ботокс зазвичай поєднують із контурною пластикою та іншими омолоджуючими процедурами.

Плазмоліфтинг

Революційний метод омолодження, його ще називають "терапією Дракули". У проблемні зони обличчя вводять плазму крові пацієнта. Вона багата на фактори росту, які стимулюють роботу фібробластів, які синтезують колаген та еластин для пружності шкіри. Відбувається максимально природне стимулювання клітинної активності, так зване самоомолодження. Процедура починається із забору крові з вени, далі - кров «прокручують» у спеціальній центрифузі, розділяючи на плазму та еритроцитарну масу. Збагачена тромбоцитами плазма вводиться під шкіру. Результат помітний за тиждень. Зазвичай для тривалого ефекту потрібен курс з трьох-п’яти сеансів на рік. Процедуру повторюють приблизно раз на рік, оскільки ефект поступово знижується. Плазмоліфтинг вважається однією з найбезпечніших процедур для омолодження обличчя, проте, його не можна застосовувати в разі цукрового діабету, проблем зі згортанням крові, порушень кровотворення.

Апаратні методики омолодження, а саме РФ-ліфтинг, коли за допомогою високочастотних електромагнітних хвиль прогріваємо глибокі шари шкіри і стимулюємо неоколагеногенез. Потрібен курс процедур, може бути і нетравматичним ( фракційним) чи мікроголковим ( травматичним). Результат шкіра стає більш еластичною, пружною, покращується тургор тканин.

Правила підготовки до омолоджувальних процедур: Будь-яка омолоджувальна процедура у косметолога потребує підготовки шкіри: необхідно максимально захистити її від стресу та забезпечити додаткове зволоження.

Поради дерматолога:

 • Має минути не менше двох тижнів, а краще місяць, після активних сонячних ванн.
 • Не рекомендується одночасне чи безперервне проходження схожих за впливом процедур.
 • За кілька днів до процедури варто утриматися від паління й алкоголю.
 • Намагайтеся уникати гострої та солоної їжі, щоб не піддавати судини навантаженням і не викликати набряків.
 • Не завадить проконсультуватися з дерматологом щодо домашнього зволожувального догляду: сироваток, кремів, масок.
 • Важливо розуміти, що багато процедур досить болючі та лишають сліди від ін'єкцій, тому варто підстрахуватись часом на реабілітацію.

Записатися на консультацію до фахівця або дізнатися більше інформації можна на сайті МЦ «Відновлення» або за телефоном 0800 305 860. Чекаємо на вас за адресою м. Житомир, вул. Любарська, 4.

Сайт медичного центру: https://vidnovlennya.center/
Сторінка у FB:
https://www.facebook.com/Vidnovlennia

«Відновлення» – клініка, де лікують причини, а не симптоми!

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МЦ "Відновлення" Відновлення медичний центр 
Матеріали по темі