Економіка

У Житомирській області зареєстровані 35 компаній-резидентів Дія.City

21 травня 2026, 15:05

В Україні є 4 300 компаній-резидентів Дія.City, у Житомирській області – 35.

Про це 21 травня повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«В українських регіонах активно розвивають локальні ІТ-комʼюніті, запускають нові продуктові компанії, R&D-команди та стартапи. Сьогодні резиденти Дія.City працюють по всій країні – від Києва та Львова до прифронтових регіонів. Розповідаємо, де в Україні зареєстровано найбільше компаній-резидентів Дія.City», - йдеться у повідомленні.

Зараз Дія.City об’єднує більш ніж 4 300 компаній, у яких працюють понад 169 000 ІТ-спеціалістів. Лише за 4 місяці 2026 року вони сплатили 17,3 млрд грн податків. Сьогодні ці бізнеси формують майже 80% ІТ-галузі України та працюють у десятках технологічних напрямів – від defense tech і BIM-технологій до ШІ, FinTech, Robotics та HealthTech.

Фото Мінцифри

Найбільше компаній-резидентів Дія.City зареєстровано в Києві та області – 2 564. Столиця залишається головним технологічним хабом України та об’єднує понад 50% резидентів простору.

До топу регіонів за кількістю резидентів також увійшли:

  • м. Київ та область — 2 564
  • Львівщина — 561
  • Дніпропетровщина — 248
  • Харківщина — 197
  • Одещина — 76
  • Вінниччина — 72
  • Хмельниччина — 67
  • Івано-Франківщина — 65
  • Рівненщина — 53
  • Закарпаття — 47

Дія.City – це спеціальний правовий та податковий простір для технологічного бізнесу, який Міністерство цифрової трансформації України запустило в лютому 2022 року. Простір створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнесу та стимулює 18 технологічних напрямів – від виробництва дронів і біонічних протезів до BIM-технологій та R&D.

Для резидентів простору доступні:

  • сприятливі податкові умови;
  • гнучкі форми співпраці з фахівцями;
  • інструменти для залучення венчурних інвестицій;
  • можливості для побудови прозорої корпоративної структури компанії;
  • гарантії захисту інтелектуальної власності.

Докладніше про умови вступу та переваги простору читайте на сайті Дія.City –http://city.diia.gov.ua.

Нагадаємо, у лютому 2026 року начальник Головного управління ДПС у Житомирській області розповів Житомир.info про проєкт податкової підтримки бізнесу, зокрема для резидентів Дія. Сіті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Дія.City Мінцифри бізнес компанія ІТ  
Матеріали по темі