Економіка

Після рішення Вищого господарського суду Фірташ остаточно втратив Іршанський ГЗК

20 May 2015, 10:35

 Вищий господарський суд України відмовив ПАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» в вимозі до Фонду держмайна підписати новий договір оренди цілісного майнового комплексу «Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату».

Відповідну постанову суд прийняв 12 квітня 2015 року – повідомляє сайт «Наші гроші».

Суд встановив, що в вересні 2004 року ФДМУ уклав з ЗАТ «Кримський титан» договір оренди майна ГЗК на п’ять років без права викупу. В січні 2012 року сторони продовжили дію договору до вересня 2014 року, при цьому домовилися підписати його «заднім числом» – з вересня 2009 року. За три місяці до закінчення терміну оренди ФДМУ попросило орендаря розпочати процес підготовки повернення майна. Але «Кримський титан» у відповідь заявив про бажання скористатися своїм першочерговим правом оренди, та Фонд йому відмовив. Представник ФДМУ в суді повідомив, що на підставі доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка було прийнято рішення, що після закінчення строку оренди майно комбінату буде використовуватися для власних потреб. Тому сьогодні комбінат підпорядковується в своїй роботі міністерству економічного розвитку та торгівлі, а право на його майно належить державному підприємству «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Розглянувши справу, Вищий господарський суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, що майновий комплекс «Іршанського державного ГЗК» в оренду сьогодні не переданий і залишається у державній власності. А тому постановив відхилити позов «Юкрейніан Кемікал Продактс» про порушення його права на першочергову оренду комбінату.

«Наші гроші» нагадують, що «Юкрейніан Кемікал Продактс» входить до Group DF Дмитра Фірташа, під контролем якого до вересня 2014 року знаходилися два найбільших в країні виробника ільменітової руди – Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат та Вільногірський гірничо-металургійний комбінат. Саме їх продукція була основою для виробництва як «Кримського титану», виробничі потужності якого залишилися в анексованому Криму, так і для іншого підприємства –  Запорізького титано-магнієвого комбінату. В ньому 49% акцій теж належить компанії Дмитра Фірташа «Толексіс Трейдінг Лімітед».

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Уряду восени минулого року прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що держава повернула під свій контроль Іршанський і Вільногірський гірничо-збагачувальні комбінати. Як відомо, обидва ГЗК були в оренді «Кримського титану», який належить олігарху Дмитру Фірташу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі