Суспільство

У Житомирській області починається сезон полювання на пернатих: екологи та правоохоронців нагадують правила

4 August 2015, 11:39

 На території Житомирської області з 8 серпня о 18.00 по 1 листопада поточного року розпочнеться сезон полювання на пернату дичину.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Житомирській області.

Полювати можна на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої), лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника) на голубів (крім голуба – синяка), вальдшнепа, перепела.

Днями полювання є субота та неділя.

Згідно ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:

посвідчення мисливця;

щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;

дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);

відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

паспорт на собак мисливських порід.

«Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль. Інспекторами Державної екологічної інспекції у Житомирській області спільно з працівниками УМВС України в Житомирській області та громадськими інспекторами здійснюватимуться спільні заходи державного контролю», - повідомляють екологи.

Державна екологічна інспекція у Житомирській області наголошує, що особи, винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно чинного законодавства України. За порушення правил полювання та термінів полювання особи притягуватимуться до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від тридцяти (510 грн.) до дев’яноста (1530 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від тридцяти (510 грн.) до дев’яноста (1530 грн.) неоподатковуваних мінімумів громадян.

Крім того згідно ст. 248 Кримінального Кодексу України при порушенні правил полювання, якщо заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територія та об’єктах природно – заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, - караються штрафом від ста (1700 грн.) до двохсот (3400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого, а також ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - караються штрафом від двохсот (3400 грн.) до чотирьохсот (6800 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

«В разі виявлення фактів браконьєрства на території Житомирської області прохання телефонувати на телефон «гарячої лінії» Державної екологічної інспекції у Житомирській області за номером 46-49-54», - інформують екологи.

Міліція закликає до обережності під час сезону полювання на пернату дичину.

Про це йдеться у повідомленні Житомирського міськвідділу міліції.

«8 серпня о 18.00 розпочинається сезон полювання на пернату дичину. У цей час перед природоохоронними органами та органами внутрішніх справ постають завдання організації контролю за безпечним використанням вогнепальної зброї на полюванні, її перевезення та недопущення випадків браконьєрства. Працівники міліції звертають увагу мисливців на те, що у разі порушення вимог щодо використання та зберігання вогнепальної зброї працівники міліції, згідно з чинним законодавством, мають право скасувати дозвіл на право носіння та зберігання зброї та вилучити її у власників. Варто завжди пам’ятати і про те, що в разі завдання іншим особам тілесних ушкоджень, навіть через необережність, настає кримінальна відповідальність», - зауважують правоохоронці.

У міськвідділі нагадують вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності в галузі мисливського господарства та полювання: треба мати посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, дозвіл на добування мисливських тварин, дозвіл на право носіння та зберігання мисливської зброї.

З питань дозвільної системи житомиряни можуть звернутися до Житомирського міськвідділу міліції за адресою: вул. Новий Бульвар, 1, каб. 34, 36.

Як повідомляв Житомир.info, минулого року сезон полювання на пернату дичину розпочався 9 серпня і тривав до 26 жовтня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі