Влада

У Житомирській області через неповне скорочення ліжко-місць в медзакладах не вистачає коштів на виплату зарплати

4 October 2016, 13:42

У Житомирі 4 жовтня під керівництвом голови облради Володимира Ширми відбулась нарада з керівниками обласних комунальних закладів охорони здоров’я з питання фінансування заробітної плати.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної ради.

«Сьогодні ми маємо не лише обговорити ситуацію, що склалася на комунальних закладах з фінансуванням заробітної плати, а й намітити конкретні заходи, аби вирішити цю проблему. До кінця року не вистачає майже 26 млн грн на виплату зарплати. І така ситуація склалася вперше за весь період існування комунальних закладів», – сказав голова облради Володимир Ширма.

Детальну інформацію про стан фінансування заробітної плати надала директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Ємченко, підтвердивши таку нестачу коштів. За її словами, це сталося через те, що керівники медичних закладів не провели вчасно скорочення ліжкового фонду.

«Всі медичні субвенції, що були передбачені з державного бюджету, область отримала і спрямувала на охорону здоров’я. А це більше 600 млн грн. У той же час, Постановою Кабінету Міністрів України передбачено скорочення ліжкового фонду в закладах охорони здоров’я, згідно з якою в області має бути скорочено 771 ліжко. Однак, на сьогодні роботу проведено лише на 15%. Це і стало однією з причин недофінансування заробітної плати», - наголосила головний фінансист області.

На нараді було заслухано головних лікарів закладів, де найбільше не вистачає коштів на зарплату.

Насамкінець голова обласної ради Володимир Ширма поставив вимогу перед керівниками комунальних закладів - підготувати конкретні плани щодо мінімізації видатків, аби до кінця року вирівняти ситуацію з заробітною платою.

Нагадаємо, 26 вересня на позачерговій сесії Житомирської обласної ради депутати переобирали голову – ним став представник Блоку Петра Порошенка Володимир Ширма.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні колегії УОЗ, 29 липня, начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Торбас говорив про те, що в медзакладах області потрібно скоротити 1395 ліжок, щоб забезпечити виконання постанови Кабінету міністрів – 60 ліжок на 10 тисяч населення.

Фото з сайту Житомирської облради

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі