Влада

У Житомирській області 40 сімей військових вже купили житло за державні кошти

11 січня 2017, 16:42

Станом на 10 січня у Житомирській області нараховується 40 родин загиблих учасників АТО та інвалідів АТО 1-2 груп, які уклали договори купівлі-продажу і придбали житло за державні кошти.

Про це у коментарі Житомир.info 11 січня розповів в. о. директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Василь Павлюк.

«Станом на 10 січня 2017 року житло уже придбали 40 родин області – 26 родин загиблих військовослужбовців та 14 сімей інвалідів війни. Це кошти державної субвенції, які були виділені нашій області на придбання житла сім’ям військових. Мова йде про 41,5 мільйона гривень, які були покладені на рахунки цих родин в «Ощадбанку». Усього мова йде про 76 родин військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов», - розповів Василь Павлюк.

За інформацією на сайті департаменту праці та соціального захисту, у 2016 році область отримала 41,5 млн грн державної субвенції на виплату грошової компенсації для придбання житла 76 родинам учасників антитерористичної операції (51 родині загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, та 25 інвалідам I-II групи з числа таких військовослужбовців). Станом на 10 січня 2017 року житло придбали 40 родин у містах Новоград-Волинський, Бердичів, Житомир та у Новоград-Волинському, Черняхівському, Малинському, Чуднівському, Коростенському, Баранівському, Романівському, Ємільчинському, Овруцькому та Олевському районах.

Василь Павлюк пояснив новий механізм придбання житла:

«Кабмін прийняв постанову, щоб не обласна адміністрація, не департамент праці та соціального захисту населення були головними розпорядниками коштів і шукали квартири, а щоб дати цим сім’ям грошову компенсацію. Торік нам вдалося спрацювати, було доручення голови ОДА головам міських та районних адміністрацій про відкриття рахунків в «Ощадбанку». Ми спільно з департаментом фінансів та іншими зацікавленими структурами відповідно до постанови здійснили розрахунок-потребу на кожну родину: скільки членів родини, як довго родина перебуває на черзі, скільки квадратних метрів потребують, і перерахували їм на ці рахунки гроші. Відповідно до цієї постанови, вони протягом року самостійно, без нашого втручання, згідно наших рекомендацій мають право придбати житло як на первинному, так і на вторинному ринку, а також виступити в ролі інвесторів: якщо вони хочуть інше, дорожче житло, вони мають право доплатити або звернутися до органів місцевого самоврядуванням з проханням виділити їм кошти, але рішення приймається на сесіях районних і міських рад. Уклали договори купівлі-продажу вже 40 родин, а решта 36 мають ще 10 місяців, щоб підшукати собі житло і укласти договір», - розповів Василь Павлюк.

Зі слів посадовця, у сільській місцевості житла як такого немає, тому сім’ї військових мають право купити його у райцентрі чи навіть у Житомирі і вже думати про переїзд. В. о. директора департаменту каже: у Житомирській області поки що найвищий відсоток укладених договорів в порівнянні з кількістю родин військових, яким необхідне житло.

Нагадаємо, 19 жовтня 2016 року на засіданні КМУ прийняли постанову «Про забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І–ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов», якої затверджено порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення. Відповідно до розпорядження Кабміну від 26 жовтня 2016 року, у 2016 році Житомирська область мала отримати 43 млн 927,035 тис.грн субвенції з державного бюджету на ці цілі, однак пізніше ця сума була зменшена на 2,5 млн грн і склала 41 млн 498 тис. грн. 

20 грудня 2016 року двом родинам загиблих учасників АТО вручили сертифікати на квартири в Житомирі, які були придбані за кошти субвенції з держбюджету.

Житомир.info

Матеріали по темі