Місто

Керівництво «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» прокоментувало розслідування щодо ремонту тротуарів у середмісті Житомира

28 березня 2017, 15:51

Керівництво ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» вважає, що у статті «Розслідування щодо тротуарної плитки в Житомирі: львівська фірма та посадовці УКБ нанесли збитки бюджету на 3 млн грн» «наведено нічим не обґрунтовану інформацію».

Про це йдеться у листі за підписом прес-служби ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», який 28 березня був надісланий на електронну адресу Житомир.info.

Нагадаємо, публікація на сайті ґрунтується на тексті ухвали Богунського районного суду міста Житомира від 20 березня 2017 року, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Зазначається, що слідчі Житомирського відділу поліції проводять розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені 7 грудня 2016 року.

Нижче – текст листа від прес-служби ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія».

Навіщо слідчі розголошують службову інформацію?

У матеріалі, розміщеному на сторінках видання «Житомир.info» 27 березня, йдеться про численні порушення, начебто виявлені правоохоронцями у роботі ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» під час виконання ремонту тротуарів обласного центру. У зв’язку з цим, директор товариства звернувся з листом до Головного управління поліції Житомирщини.

ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» вважає, що інформація, наведена у публікації, не відповідає дійсності та ганьбить ділову репутацію, а також свідчить про упереджене ставлення правоохоронних органів до товариства. Крім того, керівництво фірми переконане, що слідство не веде об’єктивного вивчення фактів.

У листі вказано, що, згідно з положенням статті 222 Кримінального процесуального кодексу України, недопустимо розголошувати відомості досудового розслідування. Порушення цього правила, наголошують фахівці «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», тягне за собою кримінальну відповідальність.

Відтак, керівництво товариства звернулося до прокуратури  області для надання правової оцінки діям працівників слідчого відділу Житомирської поліції.

Збитки, яких не було

Вищевказана публікація також містить твердження слідчого про те, що службові особи ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» та один з ФОП, а також посадовці Управління капітального будівництва Житомирської міськради нанесли бюджету збитки на понад 3,2 млн. грн.

Керівництво компанії наголошує: відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не доведено в законному порядку і не встановлено обвинувальним вироком суду. Цього ж вимагає і стаття 15 КПК України.

Натомість, довідка зустрічної звірки ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» щодо підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з УКБ Житомирської міськради за період з 01 січня по 31 грудня 2016 року підтверджує, що вартість та кількість матеріалів відповідає аналогічним показникам, врахованим в актах приймання виконаних будівельних робіт. Вибіркова перевірка правильності застосування кошторисних норм у відповідності до вимог ДСТУ порушень теж не встановила. Станом на сьогодні, заявляють у компанії, жодних інших перевірок щодо обсягів виконаних робіт не проводилось.

Відповідність робіт підтверджена фахівцем

Звертають будівельники увагу правоохоронців і на те, що ціна за угодою є незмінною. Вона розраховується згідно з роздрібною вартістю виробників відповідної продукції, що відповідає вимогам Державного стандарту.

Твердження слідчого, що при складанні кошторису капітального ремонту тротуарів закладено вартість тротуарної плитки без врахування знижок, що призвело до завищення вартості робочих проектів на суму майже 2 млн. грн., керівництво ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» вважає надуманим. Адже знижка є результатом фінансово-господарської діяльності підприємства і, у разі її отримання, може розцінюватись як прибуток. Застосування ж знижок при  розрахунку вартості робіт не є фаховим кроком, оскільки носить необов’язковий та одноразовий характер.

ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» та УКБ Житомирської міськради підписали ряд актів приймання виконаних робіт, усі роботи, внесені до актів, перевірені та погоджені спеціалістом технічного нагляду. Більше того, станом на сьогодні виконаних та неоплачених робіт, в тому числі закуплених будівельних матеріалів складає близько 2 мл. грн.

Також, ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» залучило незалежних експертів задля підтвердження об’ємів виконаних робіт.

Незаангажоване розслідування або звернення до прокуратури

Висновки слідчого, що контрагенти «Ві.Ай.Пі», маючи невідповідний штат працівників, оформили документи на виконання значних обсягів будівельних робіт одночасно у різних областях, що свідчить про нереальний характер їх проведення та ознаки підроблення документів про виконання вказаних обсягів, також не носять жодного правового характеру, переконані у ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія».

Керівництво компанії відзначає, що відсутність у контрагента трудових ресурсів та виробничих потужностей для самостійного виконання договірних зобов'язань не свідчить про неможливість їх виконати. Адже суб'єкти господарювання мають право на власний розсуд залучати третіх осіб для вирішення виробничих питань. Крім того, контрагенти ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» не зобов’язані звітувати перед останнім за свої трудові відносини.

Усвідомлюючи всю важливість функцій та завдань, які покладаються на правоохоронні органи, для повного і всебічного проведення досудового слідства, ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» готове сприяти діям правоохоронців, в межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.

У випадку продовження вчинення дій, що свідчать про заангажованість правоохоронців та упередженість проведення досудового розслідування, у товаристві будуть звертатися до прокуратури для захисту своїх прав.

Як повідомляв Житомир.info, на капітальний ремонт тротуарів у центрі Житомира в 2016 році виділили 19 млн 314,3 тис. грн. Переможцем тендеру міськради на проведення капітального ремонту тротуарів по вул. В. Бердичівській стала «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» з Львівщини, В центрі міста знімати асфальтове покриття почали  12 серпня, плитку привезли лише 13 вересня. 22 листопада мер Сергій Сухомлин говорив, що він не підпише акти виконаних робіт, а підрядник обіцяв до середини грудня закрити всі розриті ділянки. В січні цього року Сухомлин розповідав, що реконструкцію тротуарів в центрі Житомира будуть завершувати місцеві фірми, яких визначать на «внутрішньому» конкурсі. У лютому стало відомо, що львівська будівельна компанія ТОВ «Ві.Ай.Пі.» подала судовий позов на 2,5 млн грн, які їм міська влада не доплатила за роботу, згодом ТОВ повідомило, що вони досягли з міською владою консенсусу. 24 березня на вулиці Київській, між вулицями Небесної сотні та Покровською, ТОВ «ВІ. АЙ. ПІ. Будівельна компанія» відновила роботи з укладання плитки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі