Влада

Прокуратура Житомирської області звернулася до суду щодо скасування незаконних дозволів на видобуток бурштину

29 березня 2017, 18:29

Прокуратура Житомирщини в інтересах обласної ради звернулася до суду про скасування незаконних схем одержання приватними підприємствами дозволів на видобуток бурштину на площі понад 18 тисяч га.

Про це 29 березня повідомила прес-служба прокуратури області.

«Прокуратурою Житомирської області установлено непоодинокі факти протиправної видачі Державною службою геології та надр України спеціальних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину на позаконкурсній основі. Зокрема, у 2016 році Держгеонадрами видано ТОВ «Амбер Холдинг» спеціальні дозволи на вивчення та розробку двох родовищ бурштину – Зимухінської та Козюківської ділянок загальною площею понад 12181 га та ТОВ «Компанія «Надра Галичини» - Тетерівської ділянки площею понад 906 га, що в Овруцькому районі, а також ТОВ «Райт Солюшн» – Замисловицької, Правобережної ділянок та ділянки «Стрілка» площею понад 5249 га – в Олевському районі», - інформує обласна прокуратура.

Зазначається, що з метою уникнення процедури аукціону, ці товариства уклали договори оренди ніби то цілісних майнових комплексів, пристосованих для ведення розвідувально-гірничих робіт, а також рухомого майна, необхідного для здійснення геолого-пошукових робіт, серед якого виявились навіть водяні мотопомпи.

«Як з’ясувалося, такі «майнові комплекси» розташовані за десятки кілометрів від місць проведення геологорозвідки та, по суті, є лише невеликими частинами будівель або й взагалі підвальними приміщеннями. Окрім того, Державною службою геології та надр України не враховано, що жодне товариство не отримало законодавчо визначених погоджень від обласної, відповідних районних та місцевих (сільських) рад на одержання відповідних спецдозволів. За таких обставин, прокуратура Житомирської області звернулась до адміністративного суду в інтересах Житомирської обласної ради із позовами з метою скасування незаконних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину площею понад 18 тис га», - інформує прокуратура.

Також, з метою недопущення початку проведення геологічних робіт, прокуратурою подано до суду клопотання про заборону їх здійснення вищезазначеними товариствами.

Нагадаємо, після зустрічі з громадою Олевського району 29 березня, голова облдержадміністрації Ігор Гундич пообіцяв зробити все від нього залежне, аби анулювати дозволи на видобуток бурштину, які три фірми отримали без дозволу обласної влади та без згоди громади.

Як повідомляв Житомир.info, обласна рада хоче на сесії 6 квітня прийняти звернення до Державної служби геології та надр України щодо анулювання спеціальних дозволів на видобуток бурштину в Житомирській області, які були видані у 2016 році ТОВ «Райт Солюшн», ТОВ «Амбер Холдинг» та ТОВ «Компанія «Надра Галичини».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі