Влада

На Покрову львів’яни доставлять у Житомир бронзового Ольжича, якого обіцяють встановити до 27 жовтня

4 жовтня 2017, 11:38

На Покрову, 14 жовтня, до Житомира зі Львова доставлять пам’ятник вченому, українському політичному і громадському діячеві, поету Олегу Ольжичу.

Про це на виконкомі 4 жовтня розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Ми чекаємо зі Львова пам’ятник Ольжичу. Десь 14 жовтня він повинен приїхати в місто Житомир. Там іще будуть проводитись роботи по встановленню цього пам’ятника. В Житомирі 27 жовтня проходитиме наукова конференція, присвячена Ольжичу, на яку з’їдуться  історики та учені зі всієї України. Під цю дату ми й плануємо зробити відкриття пам’ятника Ольжичу і відкриття скверу», - сказав Сухомлин.

Всеукраїнська конференція «Я камінь з Божої пращі». О. Ольжич – поет, учений та його доба», присвячена 110-й річниці від дня народження Олега Кандиби (Ольжича), пройде 27 жовтня 2017 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

Нагадаємо, головний архітектор Житомира Юрій Безбородов повідомляв, що відлив бронзового постаменту Ольжичу львів’яни мають закінчити до Покрови. Пам'ятник мали відкрити разом зі сквером на День Незалежності. Про встановлення пам’ятника влада говорила з 2007 року, коли відзначався 100-літній ювілей від дня народження Олега Ольжича.

Як повідомляв Житомир.info, до 110-ї річниці від дня народження Олега Ольжича на місці демонтованого пам’ятника червоному командирові Олександру Пархоменку в Житомирі планували відкрити відремонтований сквер. Пізніше дату відкриття скверу перенесли на День незалежності 24 серпня. У травні 2017 року департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради уклав договір про закупівлю за півмільйона гривень пам’ятника Олегу Ольжичу авторства Василя Фещенка у третьої сторони – ФОПа Федорина Степана Васильовича із села Рівня Івано-Франківської області. У липні цього року в Житомирі обговорили модель майбутнього пам’ятника, виготовлену львівськими скульпторами. Автор пам'ятника Василь Фещенко не схвалив їхню роботу, а архітектор Валерій Головатенко обурився, що "з високого, інтелігентного героя зробили студента в куцому піджачку".

До Дня незалежності, 24 серпня, підрядник закінчив роботи з реконструкції скверу імені Ольжича

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі