Економіка

Монетизацію пільг і субсидій для громадян хочуть запровадити з січня 2018 року і почати виплачувати кошти вже в квітні

14 лютого 2018, 12:08

13 лютого у Міністерстві фінансів відбулась зустріч з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами (ОСББ/ЖБК), де обговорювались подальші кроки з монетизації субсидій в Україні.

Про це 14 лютого повідомляє прес-служба Мінфіну.

«У зустрічі взяли участь Міністр фінансів Олександр Данилюк, заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, радник Міністра фінансів Яна Бугрімова та представники ОСББ / ЖБК з усіх регіонів України. Під час обговорення сторони обмінялися думками стосовно свого бачення механізму впровадження та термінів реалізації проекту з монетизації субсидій», - йдеться у повідомленні.

Міністерство нагадує, що перший етап реформи всієї системи розрахунків за житлово-комунальними послугами – монетизація субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг – запрацювала у Україні з 1 січня 2018 року.

«В результаті дискусії всі присутні висловили підтримку ідеї монетизації пільг і субсидій та створили робочу групу, до складу якої увійшли Громадянська мережа «ОПОРА», Рада голів ОСББ, Громадська спілка «Об’єднання ЖБК», ОСББ «Вікторія» та ГО «Асоціація розвитку ОСББ та ЖБК «Сучасний дім». Сьогодні ж відбулося перше засідання робочої групи за участі Міністра фінансів Олександра Данилюка, де було знайдено компромісне рішення, що вирішує більшу частину спірних питань, які озвучили представники ОСББ / ЖБК. Зокрема, сторони домовились, що буде вирішена проблемна ситуація із казначейськими рахунками, відкритими ОСББ у 2018 році для отримання пільг і субсидій. Ці рахунки будуть закриті. Крім того, до кінця лютого 2018 року буде повністю зняте питання заборгованості: борги за відшкодування пільг і субсидій за всіма внесками ОСББ за 2017 рік будуть погашені на поточні рахунки ОСББ в банках», - інформує Мінфін.

Також, сторони дійшли згоди, що монетизація пільг і субсидій має бути запроваджена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року у разі схвалення відповідного проекту Постанови на засіданні Уряду.

Частково неузгодженою залишилася позиція сторін щодо об’єму монетизації. Так, представники ОСББ наполягають на монетизації пільг і субсидій, що нараховуються на всі внески (витрати), що сплачуються громадянами в ОСББ.

Мінфін, зі свого боку, запропонував запровадити монетизацію лише субсидій (без пільг) і лише на витрати з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

«У разі прийняття принципового рішення Урядом усі неузгодженості можуть бути вирішені в конструктивному діалозі», - наголошують у міністерстві.

Нагадаємо, станом на початок поточного року у Житомирі було створено 254 ОСББ.

Як повідомляв Житомир.info, 30 січня у міській раді голови ОСББ Житомира записали відеозвернення до Гройсмана з вимогою монетизувати субсидії.

Житомир.info

Теги: субсидії ОСББ монетизація Мінфін  
Матеріали по темі