Влада

Мітингарі з Житомирської області обіцяють наступного разу перекрити міжнародну трасу, якщо їхні вимоги не виконають

20 лютого 2018, 15:23

Понад годину близько сотні мітингарів у Черняхівському районі блокували дорогу. Усі вони – колишні та нинішні працівники підприємства «Україна». 360 людей вже декілька років безрезультатно намагаються отримати земельні та майнові паї. Люди обурені, адже процес приватизації ДП «Україна» під загрозою зриву, а це понад 4,5 тис га землі, майно на суму понад 26 млн грн.

«Фонд державного майна виконав план приватизації, затвердив план приватизації, надав наказ на початок процедури припинення і з сьогоднішнього дня наше підприємство припинилося. Залишилася тільки відповідь за держгеокадастром. Можуть нам взагалі відмовити і земля, котра знаходиться у ДП “Україна”, КСП “Україна” може бути виведена в землі Держгеокадастру і землі ніхто не отримає», - розповів голова правління КСП “Україна” Сергій Ромашко.

Люди декілька разів зверталися із заяви до ГУ Держгеокадастр, втім, безрезультатно. Під час мітингу 6 лютого люди отримали обіцянку вирішити проблему до 20 лютого. Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергій Музиченко пообіцяв зустрітися з людьми у Черняхові і роз’яснити ситуацію, втім, пішов на лікарняний. Його заступники зустріч також проігнорували.


До мітингарів приїхав голова Черняхівської районної державної адміністрації Микола Жилінський. Він запевнив, що РДА підтримує громадян, втім, не може вирішити цю проблему

«У нас нема повноважень впливати на цю ситуацію. Все ж таки є заклик до людей йти юридичним правовим шляхом вирішення цієї проблеми. Сьогодні проблема заключається в тому, щоб знайти спільну мову з держгеокадастром і на правовому рівні вирішити це питання», - сказав він.

Зрештою, люди таки погодилися розблокувати трасу, свої вимоги направили керівництву Держгеокадастру та голові Житомирської ОДА. Відповіді вони готові чекати упродовж тижня. Якщо і цього разу їхніх вимог не почують, обіцяють перекривати трасу Київ-Чоп.

Як повідомляв Житомир.info, в травні 2015 року Кабмін затвердив перелік об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2015 році, зокрема - державне підприємство «Україна», яке колись було навчально-дослідним господарством Житомирського національного агроекологічного університету. Фонд державного майна наказом від 1 березня 2017 року затвердив перелік великих об‘єктів, які підлягають підготовці до продажу в 2017 році, серед яких було й ДП «Україна». 6 лютого цього року понад 60 людей з райцентру Черняхів та сусідніх сіл пікетували головне управління Держгеокадастру в Житомирській області через ігнорування їхніх звернень та зриву процесу приватизації ДП «Україна». Через 5 годин очікування мітингарі таки змогли зустрітися з в.о. начальника та вчергове передати йому свої вимоги, на позитивну відповідь погодились чекати до 20 лютого. В іншому випадку – обіцяли перекривати траси.

Житомир.info

Теги: Держгеокадастр Черняхів приватизація пікет акція 
Матеріали по темі