Економіка

Житомирська фіскальна служба нагадала, що складну побутову техніку треба продавати тільки через касові апарати

21 березня 2018, 17:48

ГУ ДФС у Житомирській області звертається до всіх без винятку суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, з нагадуванням про обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті обласного управління Державної фіскальної служби 19 березня.

«Зазначена вимога передбачена положеннями пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України та статті 9 Закону України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями. Щодо Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, то його затверджено постановою Кабінетом Міністрів України від 16.03.2017 № 231, яка набрала чинності з 08.05.2017. Таким чином, починаючи з цієї дати всі технічно складні побутові товари, що є у цьому Переліку повинні продаватися виключно через касові апарати», - йдеться у повідомленні.

З переліком технічно складних побутових товарів можна ознайомитися тут

У фіскальній службі наголошують, що такі новації, перш за все, сприяють виведенню з «тіні» ринку побутової техніки та створенню рівних умов для всіх суб’єктів господарювання цього сектору. Крім того, повне декларування платниками всіх отриманих від такого продажу доходів, дозволяє залучити додаткові кошти до бюджету.

«Разом із тим, користь від нововведень отримують і споживачі, оскільки вони можуть тепер купувати легальну техніку та, за наявності фіскального чека, захистити свої права у разі купівлі неякісного товару», - зазначають у ГУ ДСФ.

Водночас, фіскальна служба нагадує, що за незастосування реєстраторів розрахункових операцій при реалізації товарів передбачено штрафні санкції у розмірі 1 гривні за порушення, вчинене вперше, та 100% вартості проданих товарів – за кожне наступне здійснене порушення.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році Держспоживслужба у Житомирській області стягнула з підприємців 250 тисяч гривень за продаж неякісних товарів. Минулого року до управління захисту споживачів у Житомирській області надійшло 288 звернень, за результатами яких споживачам повернуто 28,8 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДФС побутова техніка касовий апарат  
Матеріали по темі