Суспільство

​У Житомирській області трьом звільненим кочегарам дитсадка доплатили 23 тис. грн за відпустки та роботу вночі

21 червня 2018, 15:29

У Чуднівському районі Житомирської області звільнені працівники котельні не отримали доплату за невикористану відпустку й нічний графік та звернулися до управління Держпраці у Житомирській області.

Про це 19 червня повідомив сайт управління.

«До управління Держпраці у Житомирській області надійшло звернення від звільнених працівників котельні, які працювали в опалювальний сезон в одному з навчальних закладів Чуднівського району Житомирської області, щодо порушення їх роботодавцем трудового законодавства. Зокрема, заявники звернулись до фахівців Держпраці із проханням перевірити правильність нарахування компенсації за невикористані дні відпустки при їх звільненні та оплати за роботу у нічний час за останні три роки», - повідомляє прес-служба управління.

У прес-службі управління Житомир.info уточнили, що йдеться про трьох кочегарів, які працювали в котельні одного з дитсадків району. Їхнім роботодавцем була сільська рада.

За словами звільнених працівників, їх робочий час становив 24 години (1 доба через 2 доби), проте їм жодного разу не повідомляли про суми нарахованої заробітної плати.

«Інспектори Дежрпраці підтвердили факт порушення статті 108 Кодексу законів про працю України, зокрема, протягом 2014-2017 років нарахування та виплата доплати за роботу у нічний час відносно заявників не проводилась. Крім того, при звільненні працівникам не виплачувалась компенсація за невикористані дні відпустки. Роботодавцеві було наголошено на негайному усуненню виявлених порушень», - інформує прес-служба.

Після візиту інспекторів Держпраці роботодавець нарахував заявникам близько 23 000 гривень грошової компенсації за невикористані працівниками дні відпустки і доплати за роботу у нічний час та повністю розрахувався з усіма працівниками, щодо яких були вчинені порушення, - йдеться у публікації.

Нагадаємо, у квітні 2018 спеціалісти Держпраці оштрафували на 300 тис. грн житомирського підприємця за трьох неоформлених робітників, а у червні того ж року розповіли про фірму в Житомирській області, яка з початку року заборгувала працівникам майже 2 млн грн.

Житомир.info

Теги: зарплата Держпраці борг  
Матеріали по темі