Здоров'я

В аптеках Житомира й області за рік отоварили 730 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

14 січня 2019, 11:55

У 2018 році лікарі Житомирської області виписали понад 830 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки», з яких отоварено в аптеках 730 тисяч.

Про це 11 січня поінформував сайт управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

«Програма «Доступні ліки» – один із елементів медичної реформи, завдяки якій жителі продовжують отримувати 59 препаратів безкоштовно та ще 202 лікарських засоби з невеликою доплатою. Це препарати для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою», - інформує прес-центр УОЗ.

У 2018 році лікарі Житомирщини виписали 830 тисяч рецептів, з яких отоварено 730 тисяч. Аптекам у 2018 році відшкодували 33 мільйони гривень. Середня вартість одного рецепту становить 45 грн.

«Програма «Доступні ліки» активно діє практично в усіх районах, містах та ОТГ Житомирщини. Найбільше користуються нею жителі у містах Житомир, Бердичів, Малин, а також Чуднівському, Романівському, Новоград-Волинському районах та Іршанській ОТГ. Основне завдання «Доступних ліків» – забезпечити людей найнеобхіднішими засобами лікування. Тим, хто не може самостійно дістатись до аптеки і отримати ліки безкоштовно, препарати обіцяють доставити додому», - резюмує сайт управління.

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ? Покрокова інструкція

  1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.
  2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
  3. Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров'я), долучилася до програми і має наліпку "Доступні ліки", - зазначається в публікації.

Нагадаємо, в Україні з 1 квітня 2017 року почала діяти програма «Доступні ліки», яка передбачає відшкодування ліків для хворих на діабет 2-го типу, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. У 2017 році на реімбурсацію ліків для жителів Житомирської області держава виділила 16 млн 4 тис. 200 грн. Перелік аптек Житомира, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», тут, аптек області – тут.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 11 травня 2017 року в Житомирській області нараховувалося 269 аптек, пунктів та кіосків, де відпускаються лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». У червні 2018 року в програмі брали участь 50 аптек Житомира. За рецептами до лікарів звернулися майже 39 тисяч житомирян, яким аптеки отоварили більше 62 тисяч рецептів.

За інформацією загальнонаціонального онлайн-ресурсу «Є ліки», Житомирська область – одна з трьох, де найбільш повно та регулярно оновлюють інформацію щодо наявності безкоштовних ліків у лікарнях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліки лікарня Доступні ліки  
Матеріали по темі