Влада

Перші результати реалізації в Житомирській області урядової програми «Доступні ліки»

11 травня 2017, 11:34

Начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олексій Андрушко на колегії УОЗ 28 квітня цього року доповідав про стан реалізації урядової програми «Доступні ліки».

Відповідне рішення колегії та наказ за його результатами опубліковані на сайті обласного управління охорони здоров'я.

«Загальна кількість укладених договорів з аптечними закладами (юридичних осіб) 107, в т.ч. з державними аптечними закладами – 23. Загальна кількість аптек, пунктів, кіосків де відпускаються лікарські засоби – 269. На серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму страждає 775940 осіб. 15773 особи звернулись та отримали рецепти, виписано 29538 рецептів, отоварено 12856 рецептів (43.52%)», - інформували на колегії.

Всього розподілено Житомирській області 16 млн 4 тис. 200 грн., на квітень – 1 млн 778 тис. 200 грн., використано 128 тис. 465,63 грн., що складає 7,22%.

Управління охорони здоров’я визначає певні ризики впровадження програми «Доступні ліки: відсутні кошти на місцях, відмова аптек, відсутні рецепти, відсутні лікарські засоби, вимога в аптеках копій паспортів та індивідуального індифікаційного коду у пацієнта.

«Міністерство фінансів України листом від 05.04.2017 року № 26020-08-10/9024 з метою уникнення блокування розрахунків, пов’язаних з перерахуванням коштів аптечним закладам за медикаменти для забезпечення ними пільгових категорій громадян дозволило не застосовувати реєстри витрат, передбачені постановою КМУ  № 151, при перерахуванні коштів аптечним або іншим закладам для відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених окремим категоріям громадян, до надання додаткових роз’яснень Міністерством фінансів», - повідомляє УОЗ.

Колегія вирішила доручити керівникам підвідомчих закладів охорони здоров'я області постійно забезпечувати оновлення реєстру розпорядників бюджетних коштів та аптечних закладів, що беруть участь у реалізації програми «Доступні ліки»; щомісяця до 10 числа інформувати управління охорони здоров'я облдержадміністрації про використання субвенції відповідно до постанови КМУ від 10.03.2017 року № 181 «Про затвердження  порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань»; продовжувати роз’яснювальну роботу щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки».

Нагадаємо, на початку квітня був оприлюднений перелік аптек Житомира, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», а згодом – перелік аптек в області, які є учасниками державної програми, та 157 найменувань лікарських засобів, які можна придбати за програмою «Доступні ліки».

Як повідомляв Житомир.info,  в Україні з 1 квітня почала діяти програма «Доступні ліки», яка передбачає відшкодування ліків для хворих на діабет 2-го типу, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. У 2017 році на реімбурсацію ліків для жителів Житомирської області держава виділила 16 млн 4 тис. 200 грн. ОДА звітувала, що 17 квітня 1 мільйон 778 тисяч гривень за програмою «Доступні ліки» були перераховані в райони, станом на 18 квітня було виписано 12 тисяч 895 рецептів, з яких жителі області вже використали 1 тисячу 600 рецептів та отримали ліки в аптеках (на той час до урядової програми «Доступні ліки» долучилася 161 аптека).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі