Місто

У Житомирі бізнесмени та вчителі хочуть створити приватну школу на Крошні

22 January 2019, 11:02

У Житомирі в приміщенні колишньої школи на вулиці Покровській хочуть створити нову приватну школу: зараз розробляють проект, а за орендоване приміщення хочуть пільгову орендну плату.

Лист директора КП «Регулювання орендних відносин» Матвеюка щодо встановлення орендної плати в розмірі 1 гривня ГО «Школа «Основа» за нежитлові приміщення за адресою вул. Покровська, 100 розглядали на засідання бюджетної комісії міської ради 21 січня.

«Директор школи за кордоном у відрядженні, тому мене попросив підійти. Це громадська організація «Школа «Основа», є ряд підприємців і вчителів, які хочуть організувати приватну школу. Ми взяли в оренду приміщення за адресою вул.Покровська, 100, це приміщення колишньої школи. Зараз замовляємо проектні роботи і хочемо його ремонтувати, там десь 700 кв.м., ремонт затягнеться мінімум на 1-1,5 роки. Договір оренди у нас на 2 роки 11 місяців, як тільки він закінчиться ми прийдемо на продовження договору мінімум на 10 років», - сказав Руслан Годований.

Він також пояснив переваги, які отримає міська громада від нової школи.

«Ви знаєте в скільки обійшовся ремонт школи №3, говорити не треба. По-друге, школа розрахована на 150-200 учнів, це означає, що навантаження на міський бюджет на 150 учнів зменшиться. Сьогодні міський бюджет витрачає 32 тисячі гривень на одного учня, це означає, що ці кошти вивільняться для міського бюджету, це буде школа не за кошти міського бюджету. Також це альтернативна можливість розвивати нові методи навчання, тому що державні школи затиснуті «стандартами», - зазначав Годований.

Члени комісії допитувалися, чи це буде школа по типу «Синергії» і чи долучаються до створення школи релігійні організації, згадали й про церкву Покрови Пресвятої Богородиці (УПЦ МП), яка знаходиться поряд з майбутньою школою.

«Синергія» - це чисто комерційний проект, а тут буде наполовину комерційний, а наполовину для талановитих дітей, ця школа буде фінансуватися приватними коштами. Релігійних організацій в засновниках немає, це буде світська школа», - наголосив Руслан Годований.

Пільгову оренду для приміщення майбутньої школи в розмірі 1 грн просили на 1 рік «з моменту укладання договору». Більшістю голосів бюджетна комісія цю пропозицію підтримала.

Приміщення на вул.Покровська, 100

В коментарі Житомир.info Руслан Годований пояснив, що в майбутній приватній школі діти будуть навчатися з 1 по 11 клас.

«Діти будуть вчитися з 1 по 11 клас і отримувати загальну середню освіту, для цього треба ліцензія Міносвіти. Але спочатку орендується приміщення, потім беруться ліцензійні умови, погоджуються з усіма службами – санстанція, пожежники, потім вчителі проходять атестацію, і тільки коли ми все це виконаємо, то тоді буде ліцензія, це довгий шлях. У класах буде по 10 дітей, ми хочемо зібрати найталановитіших, звичайно, частина навчатиметься платно, але якщо у класах буде більше 10 дітей, то ми не зможемо дати ту якість освіти, яку хотілося б. Будемо розробляти бізнес-концепцію, щоб за рахунок платних учнів частково покривати витрати і зарплату вчителів через благодійні внески», - сказав Руслан Годований.

Довідка: громадська організація «Школа «Основа» зареєстрована 6 червня 2018 року в квартирі житлового будинку на вул. Крошенська. Засновницями ГО є три житомирянки: Гівергізова Сабіна Олександрівна, Орловська Алла Миколаївна (керівник), Федоренко Оксана Юріївна.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні міськвиконкому 21 березня 2018 року начальник міського управління освіти інформував, що у Житомирі діють три приватні школи: гімназія «Ор Авнер», школа «Всесвіт» та школа «Сяйво», а «Синергія» - це громадська організація і юридично такої школи не існує: школярі «Синергії» здають іспити у ЗОШ №21.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа Годований комісія міськрада  
Матеріали по темі