Культура

Хто керує житомирськими ГО, яким у 2019 році дадуть гроші з міського бюджету на соціально-культурні проекти

19 березня 2019, 12:47

Виконавчий комітет Житомирської міської ради планує затвердити перелік соціально-культурних проектів (заходів) інститутів громадянського суспільства міста в галузі «Культура» та розмір їх бюджетної підтримки в сумі 990 тисяч гривень.

Відповідний проект рішення 18 березня опублікували на сайті Житомирської міськради.

Також виконком збирається включити нижче вказані ГО до мережі розпорядників та одержувачів коштів місцевого бюджету на 2019 рік, а управлінню культури міської ради доручити укласти з ними договори про реалізацію проектів.

Так, у 2019 році бюджетні кошти на реалізацію культурних проектів можуть отримати 10 громадських організацій:


Таблиця з проекту рішення виконкому

Житомир.info проаналізував, хто є засновниками громадських організацій, які можуть отримати бюджетні кошти на реалізацію своїх проектів.

Так, головою та співзасновником ГО «Артова», яка просить найбільше коштів – 200 тисяч гривень – на IV Міжнародний фестиваль експериментальної електронної музики та сучасного мистецтва «АТОМ», є житомирянин Богатько Олег Михайлович, який також є засновником ТОВ «Український клуб» та ТОВ «Лаванда» у Житомирі. Інший співзасновник ГО «Артова» - Косіщев Дмитро Вікторович. Олег Богатько є директором фестивалю «АТОМ», який проводиться в Житомирському музеї космонавтики з 2016 року. У перший рік Олег Богатько розповідав, що зі своїм другом і співзасновником мріяли про фестиваль 9 років, і на 10-й рік нарешті втілили свої задуми. У 2018-му - пояснював, що необхідність звернення за фінансовою допомогою з міського бюджету та продажу квитків пов'язана з тим, що за три роки фестиваль став міжнародним, і є потреба в оплаті перельотів та проживання іноземних учасників.

По 150 тис. грн з бюджету можуть отримати ГО «Житомирська туристична асоціація» на проект «Туристичний портал» та ГО «Культурна опозиція» на Міжнародний фестиваль культури та мистецтв «Світло серед дерев».

Директором та співвласником ГО «Житомирська туристична асоціація» («ЖТА») є екс-голова Координаційної ради з питань бюджету участі м. Житомира Андрій Шелестюк, який був головою Коордради з квітня по листопад 2018 року: після скандалу і обнуління голосів по кільком проектам мер Житомира розпорядився припинити повноваження складу Коордради з питань бюджету участі та сформувати новий. Іншими співвласниками ГО «ЖТА» є Дехтяренко Сергій Сергійович, Мілінчук Ольга Володимирівна та Святненко Юлія Юріївна.

ГО «Культурна опозиція» очолює один із її засновників Малиновський Владислав Олегович, який у 2015 році був членом Молодіжної Громадської Ради при виконавчому комітеті Житомирської міської ради як голова Молодіжної громадської організації «Вілорі». У 2017 році повідомлялося, що на організований Владиславом Малиновським та його однодумцями «мультикультурний» фестиваль «Світло серед дерев» з’їхалися сотні молодих людей з усієї України.

Інші співзасновники «Культурної опозиції» - Балашова Ксенія Олексіївна (у 2016 числилася керівником житомирської благодійної організації «Міський центр обліку бездомних осіб», де нині керівником Владислав Паламарчук, з 20 червня 2018 - провідний спеціаліст управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міської ради) та Зущик Михайло Дмитрович.

На проект «В ритмі міста» Житомирської ЖОМГО «Цілком природно» (голова – громадський діяч Ілля Грицанюк) передбачається 130 тис. грн. На реалізацію у 2018 році трьох проектів ГО Іллі Грицанюка (Фестиваль сучасного етнічного мистецтва «ВулБа ІХ», видання альбому Світлани Ніконорової та «Пам’ятаємо історію – маємо майбутнє!») виділяли 125 тисяч гривень.

Наступний за вартістю (115 тис. грн) – проект «Житомирський джазовий фестиваль «Jazzomyr» громадської організації «Родник», яку очолює Барсуков Олександр Вікторович – один із 4-х її співзасновників. У 2016 фестиваль «Jazzomir» пройшов до Дня міста біля Каменю на Замковій горі у Житомирі. Загалом житомирський джаз-фест «Jazzomir» проходить у Житомирі з 2008 року.

По 60 тис. грн планують виділити на проекти громадських організацій «Я – мама!» (Фестиваль толерантності «Мистецтво без меж») та «Берегиня Полісся» (Свято з українським конем).

Засновницею та головою ГО «Я – мама!» є Боровська Наталія Дмитрівна – екс-депутатка Житомирської міськради від фракції «Фронт Змін», координаторка Жіночого руху партії в області (2012 рік), мама трьох дітей. У 2013 році Боровська з’ясувала, що під виглядом вершкового масла дітям у дитсадках дають спред. У 2019 році проект організації «Я – мама!» «Програма Soft Skills для дітей з інвалідністю» став одним із 7 переможців конкурсу Житомирської ОДА і отримає 34 тис. 680 грн грантових коштів на реалізацію.

Керівник ГО «Берегиня Полісся» - Ольга Маньковська. Фестиваль «Свято з українським конем» започатковане в 2015 році для інтеграції в суспільстві дітей та молоді з інвалідністю. Традиційно відбувається на території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету (навпроти ботанічного саду).

По 50 тис. грн планують витратити на реалізацію своїх проектів Громадське товариство спортивного танцю «Естет» (голова та співзасновник - Висоцький Олександр Володимирович) та ГО «Дивосвіт» (голова – Ткачук Анастасія Василівна, засновники – Іваницька Тетяна Володимирівна (власниця радіокомпанії «Крок Радіо», екс-депутатка Житомирської облради від Партії регіонів, перевізник на маршруті №8 «Кооператив «Восход» – Малинська»), Харчук Лариса Петрівна (директор комунального закладу «Централізована бібліотечна система» Житомирської міської ради, екс-начальниця управління культури міськради) та Федосюк Юлія Олександрівна, співзасновниця Адвокатського об’єднання «А.С.А.ГРУП» у Києві). У 2017 році через скандал зняли з голосування три «бібліотечні» проекти бюджету участі авторства Лариси Харчук.

Нарешті, найменше бюджетних коштів – 25 тис. грн – на реалізацію потребує проект «Школа творчих книголюбів» громадської організації «Український дім 21 століття», яка тісно пов’язана з вище згадуваною ГО «Дивосвіт»: керівник ГО «Український дім 21 століття» - та сама Тетяна Іваницька, співзасновники – вже згадувані Лариса Харчук, Анастасія Ткачук та така собі Олена Поліщук – повна тезка засновниць і керівниць ПП «Нафтадорбуд» та ТОВ «Орбіта БНД», зареєстрованих у місті Світловодськ Кіровоградської області.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року управління культури Житомирської міської ради оголосило щорічний конкурс соціально-культурних проектів, які реалізуються у Житомирі за бюджетні кошти.

Як повідомляв Житомир.info, 12 березня 2019 конкурсна комісія обрала 10 проектів, які радитиме реалізувати за кошти міського бюджету в Житомирі. Два щорічних проекти - Міжнародний фестиваль «Пісенний спас» та Міжнародна асамблея ім. Н. Скорульської - збираються внести до комплексної цільової програми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ГО проект соціально-культурний проект конкурс  
Матеріали по темі