Місто

У Житомирі готові оголосити новий конкурс на кращий пам’ятник АТОвцям: цього разу призовий фонд на 25 тис. грн більший

28 березня 2019, 12:50

У Житомирі збираються оголосити про проведення нового конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України», який планують встановити у центрі Житомира за адресою вулиця Перемоги, 2.

Уже підготували відповідний проект рішення виконавчого комітету та опублікували його на сайті Житомирської міської ради 27 березня.

«Провести відкритий конкурс на кращий пам'ятний знак/композицію «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України», - йдеться в проекті рішення виконкому, у якому також пропонується затвердити програму та умови конкурсу, утворити журі для розгляду конкурсних пропозицій та затвердити його склад.

Організатором проведення даного конкурсу планують визначити департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міськради.

«Перед учасниками конкурсу ставиться завдання пошуку найкращої концептуальної ідеї високомистецького, архітектурно-пластичного вирішення пам'ятного знаку/композиції, присвяченої воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України, на визначеній ділянці в центральній частині міста - сквер - вул. Перемоги, 2, враховуючи вагомість та зміст об'єкта, героїчний внесок воїнів в боротьбі за майбутнє України. Пам'ятний знак/композиція повинна виконувати освітню функцію та патріотичне виховання майбутніх поколінь», - йдеться в описі завдань, які ставляться перед учасниками конкурсу.

Цього разу конкурс на кращий ескіз пам’ятника АТОвцям триватиме 4 місяці. Згідно інформації з додатку до проекту рішення виконкому, оголосити конкурс планують 24 квітня 2019 року, до 23 липня прийматимуть конкурсні проекти. До 2 серпня мають провести відповідні експертизи, відібрати конкурсні проекти та оголосити результати І етапу.

Далі, протягом серпня триватиме онлайн-опитування та обговорення конкурсних проектів, які мають бути оприлюднені на сторінці департаменту містобудування та земельних відносин у соцмережі,

Фінальне голосування журі з врахуванням онлайн-рейтингу та визначення переможця, попередньо, заплановане на кінець серпня 2019 року з подальшим оприлюдненням результатів на офіційному сайті Житомирської міської ради.

Щодо призового фонду даного конкурсу, то цього разу він збільшився і становить 75 тис. грн. Розподілять призовий фонд наступним чином: перша премія – 40 тис. грн, друга премія – 25 тис грн, третя премія – 10 тис. грн.

Нагадаємо, 26 лютого на сайті міської ради з’явився проект рішення виконкому, за яким пам’ятний знак воїнам АТО у Житомирі хочуть встановити у сквері на вулиці Перемоги, 2.

Призовий фонд попереднього конкурсу на пам’ятник АТОвцям становив 50 тис. грн: 30 тис. грн, 15 тис. грн та 5 тис. грн – відповідно зайнятого місця.

Як повідомляв Житомир.info, 20 березня 2019 року на засіданні міськвиконкому затвердили результати конкурсу на кращу композицію пам’ятника АТОвцям, який проводили у 2018 році. Тоді планували встановити такий пам’ятний знак біля Монументу Слави на Корбутівці. Проте доки тривав сам конкурс родичі загиблих учасників АТО та представники громадських активістів забажали змінити локацію пам’ятника і запропонували встановити його у центрі міста.

Тож проведений у 2018 році конкурс на кращий ескіз пам’ятника АТОвцям завершили, обрали переможців і виплатять їм грошові премії, згідно умов конкурсу, проте сам проект-переможець втілювати в життя не будуть.

Призовий фонд попереднього конкурсу на пам’ятник АТОвцям становив 50 тис. грн: 30 тис. грн, 15 тис. грн та 5 тис. грн – відповідно зайнятого місця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: конкурс пам'ятник АТО ескіз ДМЗВ  
Матеріали по темі