Влада

У Житомирській області Держпраці допомагає «вичисляти» боржників по аліментах, які працюють без трудової

10 квітня 2019, 14:54

У Житомирській області боржники «ховаються» від аліментів, уникаючи офіційного працевлаштування та міняючи роботу.

Про це на прес-конференції 10 квітня розповів заступник начальника управління державної виконавчої служби, начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Дмитро Фещенко.

За його словами, саме тому виконавча служба в рамках меморандуму співпрацює з управлінням Держпраці в Житомирській області, де виконавцям допомагають виявляти неофіційно працевлаштованих працівників.

«Співпраця націлена на пошуку чи встановлення того факту, що боржник неофіційно працевлаштований, має дохід, але боргує кошти з аліментів. За наявності у державного виконавця деталізованої інформації щодо того, де працює боржник – у ФОПа чи на фірмі, але не оформлений офіційно, така інформація надається у Держпраці. Їхні інспектори проводять перевірки цього підприємства чи суб’єкта підприємницької діяльності і встановлюють факт неофіційного працевлаштування цієї особи. Відносно керівника застосовуються штрафні санкції, відносно працівника – сприяння в офіційному працевлаштуванні, і боротьба з неофіційними доходами спрямовується на погашення боргів з аліментів», - розповів Дмитро Фещенко.

З початку 2019 року по Житомирській області є інформація про неофіційне працевлаштування чотирьох боржників, - конкретизував посадовець.

«Можливо, це й мало, але є конкретні відомості про нелегальну працю боржників, обласне управління Держпраці перевіряє ці підприємства, і будемо очікувати на позитивний результат», - сказав Дмитро Фещенко.

За даними заступника начальника управління, співпраця виконавчої служби з центрами зайнятості також дала свої результати: за 3 місяці до центрів зайнятості з бажанням отримати роботу звернулися 34 боржники зі сплати аліментів. Працевлаштовані на робітничі професії 6 неплатників аліментів: у Баранівському, Житомирському, Любарському районах – по 1 боржнику, в Овруцькому районі – 3 та в Бердичеві – 2 боржники.

Нагадаємо, в Житомирській області нараховується 900 жінок, які боргують своїм дітям аліменти.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році збільшився мінімальний розмір аліментів, який не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до липня 2017 року було 30%). У березні 2019 одразу шестеро дітей, які проживають у Чуднівському районі, в березні 2019 року отримали довгоочікувані кошти від своїх татусів-боржників на загальну суму 236,5 тис. гривень.

Консультація міністра юстиції Павла Петренка про те, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка, та про штрафи за їх несплату, тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: юстиція аліменти боржник  
Матеріали по темі