Суспільство

У Житомирі та передмісті чорніють та всихають абрикоси, еколог розповіла про причину

21 травня 2019, 12:50

Десь із половини травня 2019 року в житомирян та жителів області почали пропадати сливи та абрикоси. Дехто розповідає те саме й про вишні: масово чорніють, а потім всихають суцвіття й гілки. Дерева стають схожими на скелети.

Що це за напасть і чи має до цього якесь відношення період дощів, Житомир.info поцікавився в еколога КП «Зеленбуд» Житомирської міськради Олени Бондарчук.

Абрикоси найвірогідніше чорніють від квітневого перемерзання, а волога погода стала комфортним середовищем для розмноження комах-шкідників, - розповіла фахівець.

«У квітні було кілька нічних заморозків, які практично не відчули люди, але які суттєво вплинули на такі теплолюбові культури, як абрикос. Дерева не встигли перецвісти і запилитися, й суцвіття відмерли разом з молодими гілочками. Друге – це сезонна активність шкідників – від тлі до довгоносиків, які можуть уражати не лише абрикоси, але й сливи, вишні, смородину – в принципі, будь-яке дерево», - розповідає еколог.

Є, щоправда, кілька «вузькопрофільних» комах, як от вишнева муха, яблучний квіткоїд та інші. Однак якщо на присадибній ділянці помічені шкідники, бажано боротися з ними оприскуванням, поки вони не з’їли весь майбутній урожай. На етапі формування плодів не варто застосовувати «хімію», щоб плоди не ввібрали її, а лише біопрепарати, що містять витяжки з таких неприємних для шкідників рослин, як полин, хвоя та часник. Якщо мова йде про городні культури - висаджувати рослини, які відлякують комах-шкідників: наприклад, чорнобривці, - розповідає Олена Бондарчук.

Перелік шкідників та методи боротьби з ними можна вільно знайти в мережі інтернет.

Нагадаємо, в 2014 році рясні дощі зіпсували сезон полуниці, а через грибкову хворобу кокомікоз жовтіли та обсипалися вишні.

Як повідомляв Житомир.info, найбільш забруднену хімікатами 12-ку овочів і фруктів очолюють яблука. У 2017 році на території Житомирської області налічувалось одинадцять карантинних організмів – шкідники, грибки, бактерії та віруси.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: абрикос слива Зеленбуд еколог шкідник  
Матеріали по темі