Влада

​​​АМКУ зобов’язав приватні житомирські ЖЕКи відкоригувати договори з населенням про вивезення сміття

8 серпня 2019, 17:04

1 серпня 2019 року адміністративна колегія Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рекомендувала двом приватним ВЖРЕПам Житомира привести договори зі споживачами на вивезення сміття у відповідність до Типового договору, затвердженого Кабміном у 2008 році.

Про це 6 серпня відділення АМКУ повідомило у фейсбук.

«З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, адмінколегія відділення 01.08.2019 надала «ВЖРЕП № 4» та ПП «КВЖРЕП № 8» обов’язкові для розгляду рекомендації припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції стосовно укладення зі споживачами договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами в такій редакції, яка не суперечить вимогам Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070, та може призвести до ущемлення інтересів споживачів, та усунути причини виникнення цих порушень, а саме:
1. Привести договори зі споживачами стосовно надання послуг з поводження з побутовими відходами у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом повідомлення споживачів про внесення відповідних змін у договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами та у разі звернень споживачів вносити зміни в договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами.
2. Нові договори зі споживачами стосовно надання послуг з поводження з побутовими відходами укладати відповідно до вищезазначених вимог законодавства», - поінформувало відділення.

Про результати розгляду цих рекомендацій приватні підприємства мають повідомити відділення протягом місяця з дня їх отримання.

Розбіжності інспектори відділення виявили в ході детального аналізу примірників договорів на послуги з вивезення побутових відходів, укладених ПП «ВЖРЕП № 4» та ПП «КВЖРЕП № 8» зі споживачами, - деталізує пресслужба. Було встановлено, що договори не відповідають формі Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070 як за назвою договору, так і за його змістом.

Нагадаємо, директором приватного підприємства «КВЖРЕП №8» є член Житомирського міськвиконкому Світлана Півоварова, а ПП «ВЖРЕП №4» керує депутат Житомирської міської ради Володимир Тичина. У січні 2018 року виконком Житомира на 31% підвищив тариф на вивезення сміття для ПП «ВЖРЕП №4», а в квітні 2018 року виконком погодив збільшення на 2,6% тарифу на утриманнябудинків для ПП «КВЖРЕП №8». В листопаді 2018 року обидва приватні ЖЕКи довели до відома споживачів інформацію про намір здійснити зміну чинних тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, а в березні 2019 року з’явилася інформація щодо коригування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій ЖЕКів №№4 і 8.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2018 приватний ЖЕК №8 за 1,4 млн грн приватизував приміщення у Житомирі на вул. Київська, 55, а 9 січня 2019 року на виконкомі Житомирської міськради з суперечками підвищували тарифи на вивезення сміттям трьом підприємствам, які його вивозять. У новий тариф закладали вивіз крупногабаритного сміття. В загальному тариф зріс на 66%. У квітні 2019 ЖЕК №4 не вивозив негабаритне сміття з майданчиків, бо воно не закладалося в тариф.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф ЖЕК ВЖРЕП Півоварова Тичина АМКУ  
Матеріали по темі