Місто

​У житомирській школі показали, як працює електронний журнал

18 вересня 2019, 18:26

Дев’ять житомирських шкіл цього навчального року братимуть участь у проєкті «Електронний журнал». Сервіс передбачає перехід у електронний документообіг, а у майбутньому може замінити паперовий журнал та щоденник.

Минулого навчального року такий сервіс випробовувала Житомирська міська гуманітарна гімназія №3. Тому аби дізнатися, як працює Електронний журнал та наскільки це зручно, йдемо до цього навчального закладу.

За словами директорки гімназії №3 Марії Дорошко, спочатку заклад працював із закордонним виробником, однак він виявився не зовсім зручним через відмінність систем оцінювання. Наприкінці минулого навчального року гімназія почала співпрацю з українським виробником, з яким продовжили роботу і до сьогодні.


«З прибалтійською фірмою у нас брало участь чотири паралелі: треті, п’яті, шості класи. З українським виробником брала участь паралель сьомих класів. Зараз, можливо, не зовсім зручно для вчителів, тому що їм доводиться виконувати роботу у двох варіантах: на паперових носіях та електронних. Але за електронною версію майбутнє. І для батьків це дуже зручно, адже маючи особистий логін та пароль, вони можуть кожного дня заходити і дивитися на досягнення свого учня», - розповідає директорка Житомирської міської гімназії №3 Марія Дорошко.

Батьки та учні, відкриваючи даний сервіс, бачитимуть особистий електронний щоденник із розкладом уроків, оцінками, домашнім завданням та коментарями викладачів.

Вчителі можуть робити записи у електронному журналі з будь-якого ґаджета: комп'ютера, планшету чи телефону. Достатньо мати посилання на сервіс, особистий логін та пароль.

«У кожного вчителя є свій логін та пароль, за допомогою них кожен входить в систему. Зайшовши в особистий кабінет, вчитель має можливість зайти в кожен клас, записати тему та виставити оцінки, домашнє завдання», - демонструє власний кабінет у «Електронному журналі» вчителька інформатики Житомирської міської гімназії №3 Оксана Шателюк.

Цього року у проєкті «Електронний журнал» будуть брати участь 19 класів гімназії № 3. Як повідомляють у департаменті освіти, загалом тестуватимуть сервіс 188 класів різних житомирських шкіл.

«Сьогодні ми долучаємо, окрім гімназії № 3, ще вісім шкіл. Разом у проєкті беруть участь 9 шкіл. Це 188 класів у таких великих школах, як ліцей №24, ЗОШ №26 і маленькі, як ЗОШ №15. Залучаючи інші школи, ми також звернемо увагу й на інші думки, щоб удосконалити даний журнал», - каже заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Для забезпечення впровадження проєкту «Електронний журнал» на сесії міської ради 17 вересня з місцевого бюджету виділили 748 тис. грн на закупівлю планшетів.

«На сьогоднішній день для того, щоб це було зручно, в кожному класі поряд із звичайним журналом має бути електронний. Тому було вирішено, щоб ті класи, які беруть участь в експерименті, мали планшети. Планшет - це журнал класу. 188 класів братимуть участь в експерименті, тому 188 планшетів нам потрібно», - додає Світлана Ковтуненко.

Почнуть тестувати журнали у електронному вигляді вісім шкіл з жовтня 2019 року. До цього часу вчителі пройдуть навчання, а найближчим часом сподіваються закупити планшети.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2019 року у департаменті освіти повідомили, що у десяти школах Житомира запрацює система оцінювання учнів у реальному часі «Електронний журнал».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа електронний журнал  
Матеріали по темі