Місто

В обласній ДАБІ пообіцяли звернутися до Києва, щоб перевірити дозвіл на будівництво АЗС у Житомирі

24 жовтня 2019, 20:48

Кілька десятків містян прийшли ввечері 24 жовтня до будівлі облдержадміністрації на акцію проти будівництва автозаправки на проспекті Незалежності, 29.

Люди стояли з плакатами «Ми хочемо дихати чистим повітрям!!!», «Ми проти АЗС у нашому дворі!», «Мамо, а де мені гратися?» та вимагали, аби до них вийшли представники влади.

До мітингувальників вийшли голова ОДА Віталій Бунечко, народний депутат України (по 62-му Житомирському округу) Ігор Герасименко та заступників Житомирського міського голови Серій Кондратюк.

Голова ОДА Віталій Бунечко закликав людей разом розібратися у документах, для цього викликав з відпустки начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області. А народний депутат Ігор Герасименко пообіцяв при наявності необхідного звернення на його ім'я звернутися до Міністерства екології України, щоб ті провели екологічну експертизу.


Після чого люди почали вимагати, аби до них вийшов міський голова Сергій Сухомлин та пояснив, чому влада міста не може призупинити будівництва.

«Була створена робоча група, передали усі документи на обласне ДАБІ, щоб ті перевірили, наскільки відповідає законності це будівництво. ДАБІ може прийняти рішення анулювати містобудівні умови, зупинити будівництво. Вони побачили порушення та призупинити. Замовник переробив проєкт, забрав газову заправку, перемістив зони з цистернами. Після цього, 10 днів тому у нас була зустріч мешканців з власником мережі цих заправок. Потрібно по закону зупинити це все», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Згодом приїхав начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Житомирської області Сергій Сербін. Учасник акції запевнили його, що документи на будівництво отримані незаконним шляхом.

«Дозвіл на будівництво виданий на будівництво автозаправки. Я знаю, що для того, аби отримати такий дозвіл, повинна видаватися оцінка впливу на довкілля. Я був в органі, який проводить таку оцінку. Така оцінка не проводилась і проводитися не планується, як був виданий дозвіл 07.2019 року, якщо є закон України «Про оцінку впливу на довкілля», при тому, що оцінка не проводилася», - говорить учасник акції Олександр Літвінчук.

Людям запропонували піти в обласне ДАБІ та перевірити наявність документів про екологічну перевірку.

«Можу вам надати документи, які слугували підставою для видачі дозволу. Заява - і ми звертаємося до Києва, що виявлено такий факт. Київ надав дозвіл, і рішення про скасування приймає Київ», - говорить начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Сергій Сербін.

Повернувшись, представник мітингувальників Олександр Літвінчук повідомив, що документи відсутні, з цього приводу обласне ДАБІ підготує звернення до Києва.

«Я говорю, що почув у кабінеті. Оцінки впливу на довкілля немає, на підставі цього наше обласне ДАБІ буде звертатися до Києва на перегляд даного дозволу. Від мене прийняли офіційний інформаційний запит, у понеділок, о 10:00 ранку, прийду у цей кабінет, буду спілкуватися з начальником та дивитися, які кроки будуть щодо цього питання», - запевнив учасник акції Олександр Літвінчук.

Нагадаємо, у коментарі 23 жовтня 2019 представники компанії-забудовника переконували, що запропонували людям гроші на благоустрій території. Цьому передувало перекриття противниками АЗС проспекту Незалежності, яке тривало три години.

Нагадаємо, 22 жовтня 2019 року, рівно через місяць після попереднього перекриття, кілька десятків людей вийшли на житомирський проспект Незалежності. Вони ходили по пішохідному переходу з плакатами та дитячими візками, виступаючи проти будівництва автозаправки на просп. Незалежності, 29.

Як повідомляв Житомир.info, протести проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 тривають ще з 2017 року. Так, 23 серпня 2017 житомиряни перекрили проспект Незалежності, протестуючи проти заправки біля своїх будинків. Жителі мікрорайону «Міськмолзавод» з плакатами приходили на позачергову сесію міської ради 29 серпня того ж року, і мер Сергій Сухомлин пообіцяв зустрітися з ініціативною групою і розібратися в законності будівництва АЗС. 31 серпня 2017 року близько сотні людей на знак протесту проти будівництва АЗС перекрили проспект Незалежності, безперервно рухаючись двома пішохідними переходами.

Законність будівництва АЗС по проспекту Незалежності у Житомирі мала перевірити місцева прокуратура, до якої за допомогою звернулись обурені мешканці прилеглого мікрорайону. У міській раді тоді створили робочу групу по цьому будівництву, проте уже у вересні 2017 вона припинила свою роботу, бо громада подала до суду.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС заправка ДАБІ 
Матеріали по темі