Події

Розслідування у справі житомирського «активіста», якому за вимагання грошей загрожує тюрма, продовжили до 14 грудня

13 листопада 2019, 12:15

Строк досудового розслідування у справі про вимагання керівником громадської організації «Захист та справедливість» грошей у директора лісгоспу, продовжили ще на чотири місяці – до 14 грудня 2019 року.

Ухвалою від 11 жовтня Корольовський районний суд м.Житомира задовольнив відповідне клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Житомирській області.

«Так, ОСОБА_1 (Олександр Громов – ред.), будучи керівником громадської організації та здійснюючи у зв`язку з цим громадський контроль за роботою лісових господарств Житомирської області, вирішивши, що зібраної інформації відносно керівника ДП «Олевський ЛГ» ОСОБА_2 достатньо для реалізації свого злочинного умислу, керуючись корисливим мотивом, перебуваючи по вул. Ольжича в м. Житомир, 04.07.2019 зустрівся зОСОБА_2, де у ході розмови, маючи намір на незаконне заволодіння чужим майном, в рішучій формі висловив ОСОБА_2 протиправну вимогу про передачу грошових коштів в розмірі 30 000 доларів США, при цьому повідомив, що у разі ненадання вказаних грошових коштів, він умисно розголосить відомості, пов`язані з діяльністю підпорядкованого ОСОБА_2 лісового господарства, які можуть призвести до фактичного блокування його діяльності та подальшого звільнення ОСОБА_2 із займаної ним посади — директора ДП «Олевський ЛГ». З метою надання висловленим погрозам реального характеру, а також примушування ОСОБА_2 до виконання висловленої ним вимоги, 15.07.2019 ОСОБА_1 в мережі «Фейсбук» на своїй сторінці розмістив пост з фотографією ОСОБА_2 та текстом про викриття нібито злочинних дій одного з керівників лісогосподарств Житомирської області, який у подальшому зі своєї сторінки видалив», - йдеться у матеріалах суду.

Продовжуючи реалізацію злочинного умислу, 6 серпня 2019 року близько 11:00 на площі Перемоги в м. Житомирі Олександр Громов зустрівся з керівником лісгоспу й повідомив йому, що він тепер є членом громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації, до відання якої належить контроль за діяльністю державних органів, у тому числі державних підприємств лісового господарства області. Крім того, вказав, що за необхідності представники очолюваної ним громадської організації «Захист та справедливість» підготують компрометуючий матеріал, який він у подальшому висвітлить в засобах масової інформації.

В липні 2019 року Громова обрали до складу громадської ради при Житомирській облдержадміністрації, 2 серпня 2019 року було підписане розпорядження голови ОДА про затвердження складу громадської ради.

«При цьому, ОСОБА_1 знову наголосив на необхідності сплати грошових коштів, одночасно зменшивши розмір протиправної вимоги до 20 000 доларів США, написавши вказану суму на одному з аркушів блокноту, який приніс із собою, таким чином спонукаючи та надаючи можливість потерпілому виконати висловлені ним вимоги у повному обсязі за нерозголошення відомостей, які він бажає зберегти у таємниці... Усвідомлюючи реальну можливість вчинення активних дій зі сторони ОСОБА_1, направлених на неправдиве висвітлення його службової діяльності в негативному світлі, а також поширення іншої неправдивої інформації, що в майбутньому могло б призвести до звільнення його із займаної посади, тобто до розголошення відомостей, які потерпілий бажав зберегти в таємниці, діючи відповідно до вказівок ОСОБА_1, ОСОБА_3 перерахував на визначений ним банківський рахунок грошові кошти в розмірі 12 400 грн. Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, маючи намір довести злочин до кінця, 13.08.2019 ОСОБА_1 домовився про зустріч з ОСОБА_2 в приміщенні літньої тераси кафе «Гайки», що за адресою: м. Житомир, вул. Новий бульвар, 6», - зазначається в ухвалі.

Зазначається, що вина керівника ГО «Захист та справедливість» повністю підтверджується зібраними в ході досудового слідства доказами, але завершити досудове розслідування не можливо, бо ще не отримані висновки експертиз.

«В клопотанні слідчий зазначає, що строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 14.10.2019 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки необхідно: отримати висновки судової експертизи матеріалів, речовин та виробів; судової технічної експертизи документів (об`єктом дослідження якої є грошові кошти, що були предметом вимагання); судової комп`ютерно-технічної експертизи; комплексної судово портретознавчої фототехнічної експертизи. Жодна із вказаних експертиз на даний час залишається невиконаною. Також, подано до Корольовського районного суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться в операторів мобільного зв`язку, та після винесення ухвали суду про дозвіл на такий доступ, потрібен час для виконання вказаної ухвали», - йдеться у пояснення клопотання.

Зауважимо, що Олександру Громову вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України (Вимагання). Санкція зазначеної частини статті 189 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Також 11 жовтня Корольовський райсуд продовжив до 11 грудня 2019 року строк дії обов`язків, визначених в ухвалі слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира від 15.08.2019 р. про застосування до Олександра Громова запобіжного заходу у вигляді застави: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожним їхнім викликом за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому зареєстрований (проживає) без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати свій закордонний паспорт на зберігання слідчому, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими особами у кримінальному провадженні з приводу обставин інкримінованого йому кримінального правопорушення.

В цій ухвалі зазначено, що 16 серпня 2019 року підозрюваного Громова звільнено зі слідчого ізолятора при державній установі «Житомирська установа виконання покарань (№8)» у зв`язку із внесенням за нього застави у розмірі, визначеному ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира – 200 тис. 700 грн.

Як повідомляв Житомир.info, Олександра Громова - «активіста», керівника ГО, члена громадської ради при Житомирській ОДА 13 серпня затримали в ресторанному комплексі «Гайки» в Житомирі після передачі йому 5 тисяч доларів США, які він, побачивши правоохоронців, намагався приховати між сідницями. Чоловік шантажував керівника районного держлісгоспу, погрожуючи викласти в Інтернеті компрометуючу інформацію напередодні візиту президента Володимира Зеленського в Олевський район.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Громов вимагання хабар активіст  
Матеріали по темі