Суспільство

У Житомирській області забракували надувні басейни відомої марки, а продавцю нарахували 17 тис. грн штрафу

20 November 2019, 10:18

У Житомирській області фахівці Держпродспоживслужби забракували надувні дитячі басейни торговельної марки INTEX, бо вони продавалися без знаку відповідності та інструкції українською.

Про це 19 листопада повідомив сайт нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«…відділом ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено перевірку характеристик продукції на дотримання вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року. Проведеною перевіркою у суб’єкта господарювання, встановлено факти розповсюдження продукції, а саме іграшок для дітей:

  • «трехкольцевой бассейн» ТМ «INTEX»;
  • «четырехкольцевой бассейн» ТМ «INTEX»,

на етикетці (ярлику) та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам, відсутня супроводжувальна інформація щодо найменування та контактної поштової адреси виробника, імпортера, інструкція щодо безпечності не відповідає вимогам закону про порядок застосування мов, чим порушено ряд вимог Технічного регламенту безпечності іграшок. Дану продукцію було відібрано для проведення незалежної експертизи», - інформує сайт.

У пресслужбі управління Житомир.info повідомили, що перевірка відбулася в одному з райцентрів Житомирської області й вона тривала з серпня по жовтень 2019 року.

За результатами проведеної експертизи ДП «Укрметртестстандарт» встановлено, що іграшки не відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, - інформує сайт. За повідомленням, суб’єкт господарювання відшкодував витрати на експертизу в розмірі 6 237 гривень. За введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, до підприємця застосували штрафну санкцію в розмірі 17 тисяч гривень.

«Іграшки на ринку, як правило, невідомого походження. Зазвичай, виробником цієї неякісної продукції є Китай. Фактичних виробників, імпортерів таких товарів та шляхи їх надходження встановити практично неможливо, оскільки суб’єкти господарювання не мають відповідних супровідних документів. Отож, якщо на упаковці відсутнє належне маркування, якою б красивою і потрібною не була обрана Вами іграшка, пам’ятайте – без належних документів вона може подарувати дитині зовсім не радість», - застерігають фахівці.

Нагадаємо, 21 вересня 2018 року набув чинності новий Технічний регламент безпеки іграшок, у зв’язку з чим продавці іграшок у Житомирській області повинні пильніше слідкувати за якістю товару, який закуповують у постачальників.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2019 року на 17 тис. грн оштрафували підприємця, який реалізує ляльки LOL. У червні 2019 в Житомирській області підприємця зобов’язали знищити дитячі брязкальця, вміст свинцю в яких був перевищений у 105 разів.

15 серпня 2019 року змінився номер «гарячої лінії» Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області: від літа скарги приймають за телефоном (0412)-43-18-42.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба іграшка басейн штраф  
Матеріали по темі